זוארץ על הגרלת הנבחרת: "מאמין שנוכל הפעם לעשות דברים מרשימים". זהבי: "אין משחק אבוד" - 0404
+
זוארץ על הגרלת הנבחרת: "מאמין שנוכל הפעם לעשות דברים מרשימים". זהבי: "אין משחק אבוד" דוברות ההתאחדות לכדורגל

זוארץ על הגרלת הנבחרת: "מאמין שנוכל הפעם לעשות דברים מרשימים". זהבי: "אין משחק אבוד"

יו"ר ההתאחדות לכדורגל שינו זוארץ, התייחס היום (ראשון) להגרלת מוקדמות יורו 2020, בה הוגרלה נבחרת ישראל לבית אחד עם נבחרות פולין, אוסטריה, סלובניה, מקדוניה ולטביה.

זוארץ: "הגרלה מאתגרת מאוד עם ניחוח היסטורי במפגש בין הרצוג ורוטנשטיינר לאוסטריה. אני משוכנע שאם נדע להמשיך את המומנטום החיובי מליגת האומות, נחזק עוד מספר דברים ונהנה מתמיכת הקהל, זה עשוי להיות קמפיין צמוד מההתחלה ועד לסיום. היו יכולים להיות בתים קשים יותר, חייבים להיות הגונים, אבל אסור לרגע אחד לחשוב שנשיג משהו בקלות.

צניעות, הקרבה, כדורגל חיובי ואחדות בנבחרת וביציעים צריכים להיות הבסיס לתקווה אמיתית. בתקופה הקרובה נקבל את סדר המשחקים, נחשוב על האצטדיונים בהם נארח וניערך באופן המקצועי הטוב ביותר לקמפיין. אני אופטימי ומאמין שנוכל לעשות דברים מרשימים".

ערן זהבי התייחס להגרלה ואמר: "זאת הגרלה שמעניקה לנו סיכוי אמיתי לממש את הפוטנציאל. אין כאן אף משחק אבוד, אבל גם לא כזה שאפשר להקל בו ראש. נהיה חייבים להמשיך ולהעצים את הדברים החיוביים בנבחרת במהלך ליגת האומות, שם להרגשתי התחולל שינוי משמעותי בנבחרת שלנו. משחקי הבית חייבים להפוך לחגיגת כדורגל ועם קהל שדוחף קדימה את הנבחרת, יורו 2020 הוא אפשרות ממשית בשבילנו".

הקפטן ביברס נאתכו: "בית לא פשוט בכלל עם שתי נבחרות חזקות מאוד כמו פולין ואוסטריה. סלובניה היא אתגר לא פשוט ואת מקדוניה אנחנו מכירים מהקמפיין הקודם. אני לא מציע לאף אחד לציין את לטביה כנבחרת חלשה. יהיה בית מאוד מעניין בגלל שהוא מאוד מאוזן. נצטרך להתעלות, וזה אפשרי, כדי לחלום על העפלה".