עיריית חולון מבצעת עבודות תשתית ופיתוח בכיכר סטרומה - 0404
עיריית חולון מבצעת עבודות תשתית ופיתוח בכיכר סטרומה עיריית חולון

עיריית חולון מבצעת עבודות תשתית ופיתוח בכיכר סטרומה

מינהל התשתיות בעיריית חולון מתחיל בימים אלה בביצוע עבודות תשתית ופיתוח בכיכר סטרומה. במסגרת העבודות יוטמן מובל ניקוז גדול שיקלוט את מי הגשמים שייאגרו מסביב לכיכר, שהיא אחת הנקודות הנמוכות ביותר בחולון מבחינה טופוגרפית. בנוסף, תשוקם הכיכר, שמוגדרת כאתר שימור היסטורי, פנימית וחיצונית ויותקן בה קו תאורה חדש שיכלול עמודי תאורה וגופי תאורה בטכנולוגיית לד. כמו כן, תותאם הכיכר לשימוש של בני כל הגילים ותחולק לארבעה מקטעים שבהם שימושים שונים. בכיכר יוצבו שולחנות גבוהים וכסאות בר, שולחנות שש-בש ומדשאות קטנות למשחקי ילדים. הספסלים הקיימים בכיכר יועתקו לשדרות דב הוז, במקומם יוצבו ספסלים חדשים והמזרקה שבכיכר תפורק. גם האנדרטה שמוצבת בכיכר תטופל ובמסגרת שימורה יחוּפֶּה חלקה התחתון בדק מעץ ותתווסף במה לשם קיום טקסים.

משך העבודות הצפוי – כארבעה חודשים ובמהלכן לא תתאפשר כניסת הולכי רגל לפנים הכיכר או מעבר בה. תנועת כלי הרכב בכיכר תימשך כסדרה בשלב זה.

הכיכר תוכננה במקור בידי האדריכלית ג'ניה אוורבוך, שתכננה גם את כיכר צינה דיזנגוף בתל-אביב ובידי המהנדס זלמן ברון, במסגרת תחרות שהתקיימה בשנת 1944. היה זה אחד הפרויקטים הגדולים הראשונים שבהם עסקה מועצת העיר הראשונה לאחר איחוד חמש השכונות. האנדרטה לזכר אניית המעפילים סטרומה, שנשאה על סיפונה מאות פליטים יהודים והוטבעה, פרי עיצובו של הפסל אנדריי רבס, הוצבה במקום בשנת 1968.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com