נתניהו: "נשקיע עוד 700 מיליון ש"ח בתוכנית לרווחת תושבי העוטף" - 0404
+
נתניהו: "נשקיע עוד 700 מיליון ש"ח בתוכנית לרווחת תושבי העוטף" שלמה מור, 0404

נתניהו: "נשקיע עוד 700 מיליון ש"ח בתוכנית לרווחת תושבי העוטף"

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הבוקר (ראשון), בפתח ישיבת הממשלה כי תוגש היום תוכנית חיזוק החוסן האזרחי בעוטף.

נתניהו: ״אני מבקש בשם ממשלת ישראל ובשם אזרחי ישראל לשלוח תנחומים כנים למשפחת בוש ולעם האמריקני. הנשיא ג'ורג' הרברט ווקר בוש היה פטריוט אמריקני דגול, הוא ניווט את ארצות הברית ואת העולם בהצלחה ובתבונה רבה בתום המלחמה הקרה, ואפשר מעבר לתקופה של שקט שבה הדמוקרטיה התרחבה בעולם.

העם בישראל יזכור תמיד את התרומה שלו לשחרור יהודי ברית המועצות, לעליית יהודי אתיופיה, את המאבק הנחרץ שלו להבסתו של סדאם חוסיין, את המחויבות שלו לביטחון ישראל ואת המאמצים שלו לקידום שלום במזרח התיכון שבא לידי ביטוי בוועידת מדריד. אני גם מבקש לשלוח תנחומים אישיים לנשיא ג'ורג' בוש הבן ולרעייתו, ולמושל פלורידה ג'ב בוש ולרעייתו.

אנחנו נביא היום לממשלה את התוכנית לחיזוק החוסן האזרחי בעוטף עזה. ההחלטה באה בהמשך לפגישה שקיימתי עם ראשי הרשויות בעוטף, פגישה שבה השתתפו גם שר האוצר ושר הפנים. אנחנו החלטנו להמשיך את תוכנית הסיוע שהונהגה שם בשנים האחרונות. אנחנו נשקיע עוד 700 מיליון שקל בתוכנית לרווחת תושבי העוטף. הם עומדים איתן ואנחנו תומכים בהם. החוסן של תושבי עוטף עזה הוא מרכיב חשוב בחוסן הלאומי, החוסן של תושבי עוטף עזה מסייע לי ולחברי בממשלה ובקבינט לקבל את ההחלטות באופן הנכון ובזמן הנכון.

הערב עם ישראל יחגוג את חג החנוכה, רוח המכבים מפעמת בנו. היא מפעמת בחיילי צבא ההגנה לישראל, והיא מפעמת בנו, אזרחי ישראל, שבאמצעותה הקמנו מדינה חזקה, משגשגת ומתקדמת. חג חנוכה שמח לאזרחי ישראל".