בנט על העיכוב במינוי מפכ"ל המשטרה: "אדם ללא רבב קיים רק בתאוריה" - 0404
בנט על העיכוב במינוי מפכ

בנט על העיכוב במינוי מפכ"ל המשטרה: "אדם ללא רבב קיים רק בתאוריה"

שר החינוך ויו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, התייחס עם צאת השבת לסוגיית העיכוב במינוי מפכ"ל קבוע למשטרת ישראל, זאת לאחר פסילתו של ניצב בדימוס אדרי על ידי ועדת גולדברג.

השר בנט אמר כי "אני רוצה לשאול כל אדם מעל גיל 40 שעוסק בכל תחום (עסקים, חינוך, פוליטיקה, תקשורת וכו׳):
האם אתם ״חפים מכל רבב״ כפי שדורשים מהמפכ״ל הבא? אינכם מתחרטים על משהו שעשיתם? האם לא נפלה תקלה תחת ידכם? האם לא הפעלתם שיקול דעת שגוי, ואולי אף פגעתם באנשים שסביבכם?".

עוד אמר שר החינוך כי "בכל ימי חיי – בפיקוד צבאי, בניהול חברות, במנהיגות פוליטית, שגיתי לא מעט. אין עשייה ללא שגיאה. אינני מחפש משרתי ציבור מושלמים, שלא שגו פה ושם. אני מחפש אנשים חדורי תודעת שליחות למדינה, ערכיים ומקצוענים שיעשו עבודה מצוינת למעננו. הגדרת ״רבב״=פגם, כתם. אדם ללא רבב קיים רק בתאוריה".

"דוד המלך, גדול מנהיגי עמנו, כמו גם הרצל ובן גוריון היו מרובי ״רבב״, בחייהם האישיים ובעשייתם הציבורית. אך הם היו מנהיגים מופלאים. אינני מתכוון לצ׳ק פתוח לשחיתות, גניבה, אונס וכדומה. אבל בהתנהלות טהרנית זו אנו נצמיח דור של פקידים ומפקדים אפורים שיחפשו רק "לא לטעות" ונרחיק אנשים נפלאים מהשירות הציבורי".

לסיום אמר בנט כי "אינני מכיר את צ׳יקו אדרי, נדמה לי שמעולם לא פגשתי אותו ואין לי כאן שום אינטרס אישי מעבר לכך שייבחר האדם המתאים ביותר לתפקיד זה ולכלל התפקידים הציבוריים. החלטת ועדת גולדברג היא המלצה בלבד. אם יחליט השר ארדן להביא את אדרי לממשלה, נתמוך בו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com