הזוכה בחידון התנ״ך העולמי: שגיב לוגסי ממעלות - 0404
+
הזוכה בחידון התנ״ך העולמי: שגיב לוגסי ממעלות שלומי אמסלם

הזוכה בחידון התנ״ך העולמי: שגיב לוגסי ממעלות

שגיב לוגסי מתיכון אורט מעלות הוא חתן חידון התנ"ך העולמי לנוער יהודי לשנת תשע"ז. במקום השני זכתה נעמי כהן, תלמידת אולפנת בני-עקיבא במירון; במקום השלישי זכתה מאשה (מריה) שפילביץ' מבלרוס; במקום הרביעי זכה שלמה הלפגוט מארה"ב.

חידון התנ"ך העולמי לנוער התקיים היום (ג') בתיאטרון ירושלים, במעמד ראש הממשלה בנימין נתניהו, יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, שר החינוך נפתלי בנט, יו"ר הסוכנות נתן שרנסקי, יו"ר ההסתדרות הציונית אברהם דובדבני, יו"ר קק"ל דני עטר, ומנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב.

ראש הממשלה בנימין נתניהו: ״אין עם בעולם שירושלים קדושה וחשובה לו כמו העם היהודי, אף על פי שהיום מתקיים דיון באונסק"ו שמנסה לכפור באמת הפשוטה הזאת. אנחנו כופרים באונסק"ו, אנחנו דוגלים באמת שלנו, שהיא האמת״.

שר החינוך נפתלי בנט: "אנו כותבים כאן, ב-69 שנות המדינה, פרק נוסף לתנ"ך. ספר של מלחמות ונסים, ספר של ניצחונות ושל אתגרי ענק. ספר של קימה משואה לתקומה. רק מתוך הסתכלות היסטורית כזאת, עלינו להסתכל על האתגרים הגדולים העומדים לפתחנו: להיות ממלכה שהיא אור לגויים, מוסרית, רוחנית, אינטלקטואלית, חולמת ויוצרת. כל אחד מאתנו שותף לכתיבת פרק נוסף בתנ"ך. כל אחד מאתנו הוא אות הפורחת באוויר אל דפי ספר הספרים. זוהי אחריות כבדה, אך יותר מכך, זוהי משמעות גדולה לחיינו כאן". (צילומים: שלומי אמסלם).

שלומי אמסלם

שלומי אמסלם

שלומי אמסלם

שלומי אמסלם