חג העצמאות: 121 חיילינו שזכו בתואר מצטייני הנשיא - 0404
חג העצמאות: 121 חיילינו שזכו בתואר מצטייני הנשיא חיים צח, לע״מ

חג העצמאות: 121 חיילינו שזכו בתואר מצטייני הנשיא

היום (ג'), ו' באייר התשע"ז, 2 במאי 2017, נערך טקס מצטייני נשיא המדינה לשנת התשע"ז בבית הנשיא בירושלים.

הטקס נערך במעמד נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שר הביטחון, אביגדור ליברמן, ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט, חברי פורום המטה הכללי, הקצינים והחיילים המצטיינים ומשפחותיהם. במהלך הטקס העניק נשיא המדינה תעודות הצטיינות ל-121 קצינים וחיילים מצטיינים מכלל יחידות צה"ל.

החיילים המצטיינים נבחרו בוועדות שונות וזכו בתואר מצטייני הנשיא, לאור פועלם המהווה דוגמה ומופת לצה"ל כולו, חתירתם למצוינות והפגנת מסירות, מקצועיות ואחריות. במעמד קבלת האות, יקבלו החיילים מ-"יחד למען החייל" מלגת לימודים בסך 1,000$, תרומת ידידי האגודה למען החייל בבריטניה.

מבין 121 מצטייני הנשיא, 71 הינם גברים, 50 הינן נשים, 11 הינם חיילים בודדים, 5 הינם חיילים שהתנדבו לשירות צבאי, 19 הינם קצינים ו- 67 הינם לוחמים.

רשימת 121 מצטייני הנשיא לשנת התשע"ז

פיקוד הצפון

 

  • סמל-ראשון אליעזר מנשה, לוחם בגדוד "גדעון", חטיבת "גולני"
  • סמל-ראשון אלמוג בראונשטיין, לוחם בגדוד "סופה", חיל "השריון"
  • סמל-ראשון בירהאנו וונדימנך, לוחם בגדוד "רומח", חיל "השריון"
  • סמל-ראשון יאיר שקולניק, סמל צוות בפלוגת סיור, חיל "השריון"
  • סמל-ראשון נדב ריינה, לוחם בגדוד "געש", חיל "השריון"
  • סמל אסף עצמון, סמל בצוות איסוף בגדוד "עיט", עוצבת "הבשן"
  • סמל דניאל גימאני, לוחם בגדוד הסיור של חטיבת "גולני"
  • סמל דניאל טבריה, לוחם בגדוד "סופה", חיל "השריון"
  • סמל הגר שילוני, לוחמת וחובשת בגדוד "הרעם", חיל "התותחנים"
  • סמל עמית פרל, לוחמת וחובשת בגדוד "הרעם", חיל "התותחנים"
  • סמל תומר גוזלן, מפעיל ציוד מכני הנדסי בגדוד "המחץ", חיל "ההנדסה הקרבית"
  • רב-טוראי בר ממן, מש"קית תנאי שירות בעוצבת "המפץ"
  • רב-טוראי מיכאל סגיב, לוחם בגדוד "שחף", עוצבת "הגליל"

פיקוד המרכז

 

  • סגן-משנה ברוך בן שועם, קצין לוגיסטיקה בגדוד "דוכיפת", חטיבת "כפיר"
  • סמל-ראשון חנן ואקנין, רב-סמל פלוגתי בגדוד "צפע", חטיבת הצנחנים
  • סמל-ראשון ירין כהן, סמל מחלקה בגדוד "נחשון", חטיבת "כפיר"
  • סמל-ראשון נ', לוחם ביחידת "דובדבן"
  • סמל-ראשון ר', מפקד צוות ביחידת "מגלן"  
  • סמל-ראשון תמיר מרציאנו, לוחם בגדוד "חרוב", חטיבת "כפיר"
  • סמל אביגדור דרסלר, סמל מחלקה בגדוד "דוכיפת", חטיבת "כפיר"
  • סמל אקסל שטרית, לוחם בגדוד "פתן", חטיבת "הצנחנים"
  • סמל גל שמעוני, מפקדת חמ"ל תצפיות בגדוד "ניצן"
  • סמל מרי ג'יין סיליה, לוחמת בגדוד "אריות הירדן", חטיבת "הבקעה"
  • סמל ע', ראש מדור ניווטים ביחידת "מגלן"
  • סמל ש', פרמדיק ביחידת "אגוז"
  • רב-טוראי פ', משרתת בפיקוד המרכז.

פיקוד הדרום

 

  • סגן-משנה זהר זלץ, מפקד מחלקה בגדוד "הבוקעים", חיל "השריון"
  • סמל-ראשון אבישי צור, קצין מבצעים פלוגתי בגדוד "שקד", חטיבת "גבעתי"
  • סמל-ראשון מיכל בוריס, לוחמת בגדוד "דרקון", חיל "התותחנים"
  • סמל-ראשון מרק למפרט, נהג טנק בגדוד "שלח", חיל "השריון"
  • סמל-ראשון עמרי זריהן, רב-סמל פלוגתי בבסיס אימונים, חטיבת "הנח"ל"
  • סמל-ראשון ענבל כספי, רב-סמל פלוגתי בגדוד "קרקל", עוצבת "אדום"
  • סמל מעיין רוז, חובש מחלקה בגדוד "בזלת", חטיבת "הנח"ל"
  • סמל סולטאן שיבלי, סגן מפקד גיוסים בני מיעוטים בגדוד הסיור המדברי
  • סמל רפאל קרויטורו, מפעיל ציוד הנדסה מכני בחטיבה הדרומית, עוצבת "שועלי האש"
  • סמל שרית אזבסטופולוס, צוות טכני בגדוד "אסף", חיל "השריון"
  • רב-טוראי אלירן גבאי, לוחם בגדוד "גרניט", חטיבת "הנח"ל"
  • רב-טוראי אנדרו בלאיש, לוחם בגדוד "צבר", חטיבת "גבעתי"
  • רב-טוראי אסנת שמשון, לוחמת בגדוד "ברדלס", עוצבת "אדום"
  • רב-טוראי לינוי חג'אג', תצפיתנית בגדוד "נשר", עוצבת "שועלי האש"
  • רב-טוראי מיכאל חרומוב, לוחם בגדוד "רשף", חיל "התותחנים"
  • רב-טוראי עומר אסדי, גשש בחטיבה המרחבית הצפונית, עוצבת "שועלי האש"

פיקוד העורף

 

  • סגן-משנה דן לוי, מפקד צוות בקורס מפקדי כיתות בחטיבת החילוץ וההדרכה
  • סמל-ראשון ספיר בר, סמלת מחלקה בגדוד "תבור", חטיבת החילוץ וההדרכה
  • סמל ג'ואן כריס ארפון, לוחמת בגדוד "רם", חטיבת החילוץ וההדרכה
  • סמל דוד ברגמן, מפקד כיתה בקורס מפקדי כיתות בחטיבת החילוץ וההדרכה

הרבנות הצבאית

 

  • סגן-משנה צור-יגאל יפרח, קצין ניטור כוח אדם ברבנות הצבאית

אגף התקשוב

 

  • סגן-משנה גבי אלבום, סגן קצין קשר גדודי בגדוד הסיור, חטיבת "גולני"
  • סמל-ראשון ס', לוחמת באגף התקשוב
  • סמל עדי אסירף, מפעילת תקשורת מבצעית, עוצבת "הבשן"
  • רב-טוראי חנוך ארגה, מנהל רשת מחשוב

אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה

 

  • סגן ברק טל, מפקד מחלקת טכנולוגיה ואחזקה בגדוד "געש", חיל "השריון"
  • סגן ד"ר חיים שמוליק סוקוליק, רופא בגדוד "נצח יהודה", חטיבת "כפיר"
  • סמל רוי סופרין, מפקד בבית הספר לרפואה
  • רב-טוראי אלינה באניך, ספקית מזון
  • רב-טוראי רבקה סייבל, מדריכה ביחידת "שראל" (הדרכה של מתנדבים מחו"ל)
  • רב-טוראי סתיו לוין, טכנאית אופטית במרכז ציוד לחימה וחלפים, בסיס "צריפין"

אגף כוח האדם

 

  • סגן שמחה גטהון, מפקדת קורס עברית בגדוד הסיור המדברי
  • סגן-משנה אור חיון, קצינת קישור ושלישות בעוצבת "חוד החנית"
  • סגן-משנה טל חרש, מפקד מחלקה בפלוגת לוחמי המעברים, חיל "המשטרה הצבאית"  
  • סמל עדן מצה, חוקרת פלילים, חיל "המשטרה הצבאית"
  • רב-טוראי צוף עומר, מפקדת בקורס "מרווה"
  • רב-טוראי שובל בלחסן, רכזת מתגייסים בלשכת גיוס טבריה
  • רב-טוראי חרות שרף, מש"קית תנאי שירות בחטיבת המרחבית הצפונית, עוצבת "שועלי האש"
  • רב-טוראי דנה זולוטקובסקי, מפקדת כיתת בידוק במחנה "רבין", הקריה.

חיל הים

 

  • סגן ניצן איינמר, סגן מפקד מחלקת אלקטרוניקה באניית חיל הים "חרב"
  • סמל-ראשון י', לוחם בזרוע הים
  • סמל-ראשון י', לוחם בזרוע הים
  • סמל-ראשון עפרי גבעתי, לוחמת בזרוע הים
  • סמל-ראשון אריאל פומרנצ'יק, מפקד בקורס בקרי לוחמה אלקטרונית
  • סמל נועה אברג'ל, בקרית שליטה ימית בבסיס אשדוד
  • סמל לוגאן לוין, לוחם בפלגה 916 בבסיס אשדוד
  • סמל אורן נבואני, מכונאי בשייטת 3

חיל האוויר

 

  • סגן אביב בן חמו, מפקד צוות בבסיס "שדות האלה"
  • סמל-ראשון חי ששון אוזן, נהג יחידה בבית ספר למקצועות התעופה
  • סמל-ראשון י', לוחם ביחידת "שלדג"
  • סמל-ראשון מיכאל טובול, טכנאי ביחידת הבקרה האווירית הצפונית
  • סמל-ראשון רומן רוט, חשמלאי מטוסים בבסיס "רמון"
  • סמל-ראשון שי כהן, רב-סמל פלוגתי, בפלגת "הנגב", בבסיס "נבטים"
  • סמל אטרסאו אמבאו, מדריך שוחרים בבית הספר הטכני בחיל האוויר
  • סמל אליהו לוגסי, מפעיל ציוד מכני הנדסי בבסיס "רמת דוד"
  • סמל אלונה קולגנוב, לוחמת בהגנה אווירית
  • סמל אסתר אגרנט, טכנאית מטוסי תובלה קלה בבסיס "שדה דב"
  • סמל דניאלה כהן, מכונאית כלי טייס מאוישים מרחוק בטייסת "הנשר הלבן" בבסיס "תל-נוף"
  • סמל לינוי ספון, מדריכת סימולטור ביחידת הבקרה בבסיס "עובדה"
  • סמל ג'סיקה גולד, פקידה במטה חיל האוויר
  • רב-טוראי שרי כרמונה, מלחימה במרכז תחזוקת נשק ומערכות בבסיס "פלמחים"
  • רב-טוראי רות ורשבסקי, פקידת מבצעים בטייסת "המל"טים הראשונה" בבסיס "פלמחים"
  • רב-טוראי סופי קרמצ'סקי, עוזרת וטרינר ביחידת הרפואה האווירית

זרוע היבשה

 

  • סגן יבגניה ליטובצ'יק, מפקדת צוות בגדוד "עיטם", חיל "התותחנים"
  • סגן י', מפקד צוות צלפים ביחידת "מגלן"
  • סגן-משנה א', מפקד צוות בהכשרה של יהל"ם, חיל "הנדסה קרבית"
  • סגן-משנה סמדר פרידמן, מפקדת מחלקה בבסיס טירונים "ניצנים"
  • סגן-משנה עדי קורלי, מפקדת מחלקה בחמ"ל תצפיות גדוד "עיט"
  • צוערת ק', צוערת בבית הספר לקצינים
  • צוער אמיל איסקוב, צוער בבית הספר לקצינים
  • צוער פנטה טרפה, צוער בבית הספר לקצינים
  • צוער י', צוער בבית הספר לקצינים
  • צוערת אדה סאנדמאן, צוערת בבית הספר לקצינים
  • צוער נתנאל ארליך, צוער בבית הספר לקצינים
  • צוער מאיר לדרמן, צוער בבית הספר לקצינים
  • סמל-ראשון א', מפקד כיתה ביחידת "מורן"
  • סמל-ראשון גיא אינהורן, מפקד בקורס מפקדי כיתות בבית הספר לאיסוף קרבי
  • סמל-ראשון פ', לוחם ביחידת "עוקץ"
  • סמל דור אנדר, רב-סמל פלוגתי בקורס מפקדי כיתות בבית הספר לפיקוד
  • סמל ינאי רובינשטיין, מפקד צוות ביחידת "רוכב שמיים", חיל "התותחנים"
  • סמל שחר זהבי, ראש תחום לוגיסטיקה ומשמעת של מפעילות "האמר" קרבי בבסיס "צאלים"
  • רב-טוראי דניאלה רוזנשטיין, מפעילת תקשורת נתונים והצפנה בבסיס "צאלים"
  • רב-טוראי מאי סברנסקי , מדריכת הנדסה בבית הספר להנדסה קרבית
  • רב-טוראי פיקרה אלמו, מש"קית משמעת בבסיס "סיירים"
  • רב-טוראי שונית סגל, מפקדת כיתה בבסיס טירונים "ניצנים"

אגף המודיעין

 

  • סגן ע', משרת בחיל המודיעין
  • סמל-ראשון י', משרת בחיל המודיעין
  • סמל ד', משרת בחיל המודיעין
  • רב-טוראי ב', משרת בחיל המודיעין
  • רב-טוראי ע', משרתת בחיל המודיעין
  • רב-טוראי ר', משרתת בחיל המודיעין

החיל הכללי

 

  • סגן-משנה י', קצינת מבצעים ביחידה לקישור לכוחות הזרים
  • רב-טוראי אריאל אשכנזי, סגן קצין תיאום אזרחי במנהלת תיאום וקישור בבקעה

המטה הכללי

 

  • רב-טוראי אברהם בנאסולין, עובד כללי במחנה "רבין"
  • רב-טוראי מיקול דבש, מדריכה במכללה לביטחון לאומי