למרות זיהוי חלק מהתוקפים: תיק נגד ערבים שהכו קטין יהודי נסגר מחוסר ראיות - 0404
למרות זיהוי חלק מהתוקפים: תיק נגד ערבים שהכו קטין יהודי נסגר מחוסר ראיות המשפחה

למרות זיהוי חלק מהתוקפים: תיק נגד ערבים שהכו קטין יהודי נסגר מחוסר ראיות

תלונה שהגיש קטין יהודי נגד ערבים שתקפו אותו ברובע המוסלמי בירושלים נסגרה מ"חוסר ראיות", וזאת למרות שהמותקף זיהה לפחות חלק מהתוקפים.

התקיפה בוצעה לפני כחודשיים, בזמן שהקטין וחבר נוסף היו בדרכו לכותל המערבי. מכשלא מצאו את דרכם בתוך הרובע המוסלמי, שאלו ערבי שהטעה אותם להיכנס לסמטה ללא מצלמות, שם התנפלו עליהם למעלה מעשרה ערבים והכו אותם בכוח רב. חברו של הקטין הצליח לברוח ולהזעיק עזרה, בעוד התוקפים מכים את הקטין, גורמים לו לזעזוע מוח ולפגיעות נוספות שהצריכו ניתוחים בפניו.

לדברי הקטין, כבר באותו ערב תפסה המשטרה חשוד שהיה במקום האירוע: "המשטרה תפסה אחד במקום. הזמינו אותי לחקירה וביצעתי זיהוי של חלק מהתוקפים. אחד השוטרים בתחנה שאל אותי אם התגרינו בהם קודם".

כאמור, למרות זיהוי של חלק מהתוקפים, הם שוחררו בגלל היעדר ראיות, ופרקליטות מחוז ירושלים החליטה על סגירת התיק. בארגון חוננו מתכוונים להגיש ערעור על ההחלטה.

המשפחה

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו שמלווה את הקטין שהותקף: "תקיפה אנטישמית בירושלים הבירה שנעשית על ידי מספר רב של בני מיעוטים בלא שיש אחד שיעצור זאת, מעידה על כך שהעם היהודי טרם הגיע ל'מנוחה ונחלה' וחל עליו הצורך להילחם ביד ברזל נגד המבקשים את חייו.

במשטרה יודעים מי האשמים באירוע, מי ביצע את הלינץ'. כל מי שנכח שם הוא חלק מאותה תקיפה, שהרי אף אחד לא סייע לקטין ולא קרא למשטרה. גם אם אין זיהוי מדויק של מי נתן איזו מכה, לא יתכן שכל המעורבים יצאו ללא שום משפט.

אירוע חבלני כזה, אף שהוסתר ממצלמות האבטחה, ראוי שייחקר בכל האמצעים שאינם פחותים מתיק רצח. יש לנהל חקירה כנגד כל הנוכחים בזירה באותה עת, ולעשות זאת על ידי יחידות חקירה מיוחדות. החשודים ששוחררו מחוסר ראיות מהווים סכנה, ואנו דורשים לפעול לתיקון מידי של המצב".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]