השרה גמליאל בקריאה לצעירים: "תעדו את סבא וסבתא לפני שיהיה מאוחר מידי" - 0404
השרה גמליאל בקריאה לצעירים: אביתר ניסן

השרה גמליאל בקריאה לצעירים: "תעדו את סבא וסבתא לפני שיהיה מאוחר מידי"

כמידי שנה, זו השנה הרביעית, שמדינת ישראל מציינת את יום לציון היציאה והגירוש של היהודים מארצות ערב ומאיראן, כאשר מתוקף חוק מי שמוביל את הטקס הממלכתי הוא המשרד לשוויון חברתי. למעלה מ-8,000 איש הגיעו הערב (חמישי) להיכל ארנה בירושלים לטקס הממלכתי שהתקיים השנה בסימן שבעים שנה למדינה ועמד על תרומתה של יהדות ערב ואיראן לתקומתה ובניינה של מדינת ישראל.

בטקס, בהנחיית רותם אבוהב, הופיעו מיטב מאמני ישראל ובהם ריטה, שירי מימון, עידן עמדי, מרגלית צנעני, נדב גדג', זהבה בן, רגב הוד, אלי לוזון, בן סנוף, פירקת אל נור ורבקה זוהר.

השרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל: "באנו לתת קול לפרק שלם וחשוב שלא סופר עד היום בתולדות ישראל, הפרק של יהודי המזרח. שעון החול הולך ואוזל ועל כולנו להתגייס לכתיבת ותיעוד הפרק של יהודי המזרח בסיפור תולדות העם היהודי. אני קוראת לדור הצעיר להוריד את אפליקציית 'רואים את הקולות' של המשרד לשוויון חברתי ולתעד את סבם וסבתם בטרם יהיה מאוחר. אני לא הספקתי ואמי כבר איננה, ועל כך אני מצטערת".

כזכור, השרה גמליאל הקצתה 10 מיליון שקלים לטובת "רואים את הקולות", מיזם לאומי לתיעוד מורשת יהודי המזרח באמצעות גביית עדויות מצולמות של אזרחים ותיקים יוצאי ערב ואיראן. בשנתיים האחרונות, מידי יום יוצאי צוותי ההפקה של המשרד לשוויון חברתי המונחים על ידי קרן ספילברג לתעד אזרחיות ואזרחים ותיקים ברחבי הארץ.

בחודש הבא, יורחב המיזם והמשרד לשוויון חברתי ישיק אפליקציה ייחודית חינמית שתאפשר לכל אדם בישראל לתעד אזרחיות ואזרחים הוותיקים יוצאי ארצות ערב ואיראן באמצעות הטלפון הנייד. האפליקציה שתושק רשמית בחודש הבא, זמינה כבר כעת בחנויות הסמארטפונים (store של apple ו-google play של android).

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]