ראש מועצת שומרון במסר ישיר לבכירי המנהל האזרחי: "לא נקבל ענישה קולקטיבית בהתיישבות" (וידאו) - 0404
+
צילום: מועצת שומרון

ראש מועצת שומרון במסר ישיר לבכירי המנהל האזרחי: "לא נקבל ענישה קולקטיבית בהתיישבות" (וידאו)

בכנס של לשכת התכנון של המנהל האזרחי, אותו אירח היום אגף ההנדסה של המועצה האזורית שומרון, העביר ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן מסר תקיף לבכירי המנהל האזרחי שנכחו במקום ואמר: "דווקא מתוך האווירה הטובה, שיש כאן אני רוצה לומר: ראיתי לפני יומיים מסמך מזעזע, של גורם מסויים בנוגע לתושבי יצהר. אני רוצה להבהיר. אנחנו לעולם לא נקבל ענישה קולקטיבית של ישוב. לא משנה אם זה יצהר או מקום אחר. התכנון והבנייה הם חלק מחיי התושבים. וכפי שלא עושים ענישה קולקטיבית לערבים גם כשמדובר במחבלים שרצחו יהודים חיילים, כמובן שאנחנו לא מוכנים ולא נקבל ענישה קולקטיבית בהתיישבות. ואנחנו נעמוד על כך בתוקף. האזרחים המתיישבים כאן יקבלו את כל הזכויות המגיעות להם".

בכנס השתתפו נציגי הרשויות ביו"ש. וכן בכירים במנהל האזרחי ביניהם:

לורה לוין רכזת בכירה מגזר יהודי יוני שרון סגן מנהל לשכת תכנון המטפל בתוכניות מתאר ביוש, עידית זרגיאן רמ"ד התיישבות בתחום תשתית. נציג יועמ"ש איו"ש ועובדי לשכת התכנון.

הדו"ח המדובר הנו דו"ח שחובר ע"י פקידה במנהל האזרחי, שתיאר אירועים שקרו בישוב יצהר, תוך אימוץ הנרטיב של הרשות הפלסטינית וארגוני שמאל בנוגע לאותם אירועים, והמליץ על ענישה קולקטיבית לתושבי הישוב תוך פגיעה בזכויותיהם.

בכנס השיק המנהל האזרחי נוהל אחיד למסמכי התב"ע. בכדי להקל על הרשויות ועל לשכת התכנון בהגשת בקשות לתב"ע

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com