סגירת מעגל: 31 כוננים סיימו קורס חובשים של מד"א בחוות גלעד - בין המסיימות, יעל שבח - 0404
סגירת מעגל: 31 כוננים סיימו קורס חובשים של מד רועי חדי

סגירת מעגל: 31 כוננים סיימו קורס חובשים של מד"א בחוות גלעד – בין המסיימות, יעל שבח

הקורס התקיים במשך 7 חודשים, בחוות גלעד, לאחר שהתקיימה החלטה בהתייעצות עם האלמנה יעל שבח, ראש מועצה אזורית שומרון יוסי דגן, ומחלקת הרפואה של אגף הבטחון במועצה האזורית שומרון לקיים את הקורס במקום כתשובה לרצח הרב רזיאל שב"ח הי"ד שהיה כונן מד"א מצטיין. הקורס התקיים לעילוי נשמתו של הרב שבח.

"החלטתי לצאת לקורס ולסיים אותו, למרות הקושי הגדול, להסתכל לפחד בעיניים, וללכת בעקבותיו של רזיאל שחלק גדול ומשמעותי מהעשייה שלו היה בהצלת חיים" אומרת יעל שבח.

טקס סיום הקורס התקיים בביתה של שבח בנוכחות: ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, אביחי חדד סגן מנהל מרחב ירקון של מד"א, אריה לוי סמנכ"ל הצלה ללא גבולות שהעניקו את התיקים לכוננים החדשים. יהונתן שמחי מנהל אגף בטחון, אביאל ממליה מנהל מחלקת הרפואה במועצה שקידם את הפרוייקט, וכן הוריו של רזיאל שבח.

דגן: "הבחירה לקיים את קורס החובשים דווקא בחוות גלעד, בעקבות הרצח היא התשובה שלנו לטרור. יידעו אוייבינו, כי בכל מקום שבו הם ינסו להרוס אנחנו נצמיח בכל מקום שהם ינסו להשחית אנחנו נתעצם עוד ועוד"

יעל שבח הוסיפה: ההחלטה הזו להיות חובשת בעקבות הפיגוע, היא הכי בחירה בחיים שאפשר, הכי אמונה, שהחיים ממשיכים, למרות ונגד כל הסיכויים, על אף המוות שסבב אותנו, והקושי לעמוד על הרגליים אחרי מה שקרה. הצלחנו להניח רגע בצד את כל השכול והאבל ולתת משמעות לחיים ממש כמו שרזיאל היה, אנחנו ממש בתקווה ובתפילה שנזכה להיות באירועים שמחים, ושההתנדבות שלנו במד"א תתן רק טוב, ורק דברים טובים, בע"ה הרבה לידות".

אילנה אמו של רזיאל כתבה: "אתמול בהכנסנו לחוות גלעד מתקרבים לביתם של רזיאל הי"ד ויעל אורות האמבולנסים ריצדו והסירנות נשמעו. מראות אלו החזירו אותי לאותו ערב בו נראו ונשמעו קולות האמבולנס על הכביש ואת הרגעים בו רזיאל החזיר את נשמתו לבורא. אך להבדיל הנה נשמעים קולות צהלה של ילדים לבושים בחולצות דיוקן אביהם, חובשים מחייכים, מתרגשים ומעניקים איש לרעהו את דרגות החובש בחיוך רחב ובחיבוק חם.

בארוחת הערב החגיגית התפעלתי מדברי האישים המכובדים, הפרמדיקים והחובשים ובעודי צופה עליהם שוב נזכרת באותו הלילה בו ישבנו המשפחה בחדר טראומה בבית החולים מאיר וכל החדר התמלא בפרמדיקים וחובשים ואני שמחה ופונה אליהם "יופי שבאתם הוא מחכה לכם תכנסו ותוך 5 דקות הוא יצא אתכם" ואכן לאחר 5 דקות יצא הרופא ואמר את המילים הנוראיות מכל "משתתפים בצערכם". מכאן אני רוצה שתקחו עמכם מסר חשוב: צאו למשמרת ולקריאה מתוך שמחה וחיוך רחב כפי שהיה רזיאל יוצא, אך אם חלילה במשמרת שלכם יחזיר האדם את נשמתו לבורא דעו כי הקב"ה הוא ממית ומחיה ואתם השליחים שלו. יהי רצון שתזכו למשמרות משמחות ומצילות חיים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]