איגוד התעשיינים מתגייס לתמיכה במאבק הרפתנים - 0404
איגוד התעשיינים מתגייס לתמיכה במאבק הרפתנים יוסי בלט

איגוד התעשיינים מתגייס לתמיכה במאבק הרפתנים

שרגא ברוש, יו"ר נשיאות הארגונים העסקיים, ודובי אמיתי יו"ר הנהלת נשיאות הארגונים העסקיים – הוציאו לאחרונה מכתב לשר האוצר משה  כחלון ולשר החקלאות אורי אריאל, ובו הם מביעים תמיכה במאבק הרפתנים נגד הסכם החלב  המתגבש. ברוש ואמיתי מביעים חשש שהסכם החלב יפגע לא רק בפרנסתם של מאות רפתנים, אלא גם במשק הישראלי בכללותו, דבר שיוביל בסופו של דבר לעליית מחירים. 
 
השניים קוראים לממשלה לקיים דיון מעמיק במשמעויות  של שינויים בשוק החלב, ולהעביר שינויים בחוק החלב רק דרך מסלול החקיקה ולאחר דיון  ציבורי. "לאחר שבחנו את ההסכם אנו סבורים כי מדובר בהסכם שאינו מסייע לתחרות ואף פוגע בה" כותבים ברוש ואמיתי. "הסכם העקרונות, במידה ויצא לפועל על ידי ממשלת ישראל, עלול להוציא מאות רבות של רפתנים מהשוק ולהוביל בטווח הבינוני והארוך לעליית מחירים,  לדחיקת מאות מפרנסים למעגל האבטלה. 
 
אנו מבקשים מכל מקבלי ההחלטות והנוגעים בדבר לבחון את הסכם העקרונות מחדש ובשים לב לכך כי אנו סבורים כי מכלול הנושאים בהם עוסק הסכם העקרונות צריכים להיעשות בחקיקה ראשית תוך קיום דיון ציבורי מעמיק במשמעותם ביחס לרפתנים, למחלבות ולציבור בכלל.
 
אנו מבקשים להביע את תמיכתנו במאבק המוצדק והחיוני של מאות הרפתנים הפועלים לביטולו של הסכם העקרונות בנוגע למדיניות בעניין מתווה רב שנתי לייעול ענף הבקר לחלב שנחתם בין משרד האוצר, משרד החקלאות ופיתוח הכפר, התאחדות מגדלי הבקר לחלב והתאחדות חקלאי ישראל".
 
בוועד הפעולה של הרפתנים קיבלו את התמיכה המפתיעה בסיפוק רב "אנו מברכים את שרגא ודובי על תמיכתם בענף החלב ובייצור מקומי". אומר עודד שוהם יו"ר וועד הפעולה של הרפתנים. "איש אינו
מפקפק בהבנתם הכלכלית העמוקה של ראשי מועצת הארגונים העסקיים בישראל.
 
 אנו, לצערנו, משמשים כדוגמא לענף שנעשה בו לינץ'. לא סתם ראשי ארגונים עסקיים מסתכלים על המחזה  הזה באימה. אף מגזר לא רוצה למצוא את עצמו יום בהיר אחד תחת מתקפה ממשלתית חסרת כל  היגיון כלכלי, המשתמשת באמצעים דורסניים להכפפת רצונה – ללא כל קיום דיון ענייני וצופה פני עתיד, כשהמטרה – להעביר את כלל הענף לידי תאגידים וטייקונים.
 
אם אפשר לעשות את הלינץ' הזה במאות רפתנים – אפשר לעשות את זה לכל מגזר בחקלאות ובתעשייה" דברי שוהם.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]