ביום הזיכרון: הושחת שלט לזכרו של הרב מאיר חי שנרצח בפיגוע - 0404
+
ביום הזיכרון: הושחת שלט לזכרו של הרב מאיר חי שנרצח בפיגוע רועי חדי

ביום הזיכרון: הושחת שלט לזכרו של הרב מאיר חי שנרצח בפיגוע

דווקא בליל יום הזיכרון השחיתו ערבים את השלט שחודש רק לפני כשנה לזכרו של הרב מאיר חי, אב ל-7 ילדים שנרצח לפני 7 שנים בדרכו מביתו שבשבי שומרון לישוב עינב. ערבים ריססו על השלט בצבע דגלי אש"ף והבעירו צמיגים במקום

מיד לאחר הרצח הציבה האלמנה בסיוע המועצה האזורית שומרון אנדרטה לזכרו של מאיר חי אולם האנדרטה הושחתה כמעט מדי יום ע"י ערבים, לכן הוקם השלט סמוך יותר לישוב.

אלישבע חי אפרתי האלמנה, התקשתה לדבר כשראתה את הנזק שנעשה לשלט שהוא כל מה שנותר. לדבריה: "אחרי ההלם והדמעות הראשונות אני עושה קצת סדר במחשבות. מצד אחד יש בי קול שאומר זה רק שלט ומצד שני אני אומרת מאיר לא פה, אבל אנחנו כן פה. החיים כאן. החיים ממשיכים. הדבר היחיד שברור לי הוא שזו מלחמת רוח. זו לא רק מלחמה על הקיום הפיזי שלנו. מאיר לימד תורה בכל לב, הוא האמין בהמשכיות של העם היהודי בכל מחיר. אני חושבת שאיכשהו המסר הזה עבר לאויב שלנו – שאנחנו לא מוותרים. אנחנו ממשיכים ללמד ממשיכים את המסורת וכל שנה הם גם לא מוותרים. הם מכלים את זעמם באבנים ובשלטים. אני בטוחה שבמלחמה הזו אנחנו ננצח. קל זה לא. אבל אני כן שמחה שניתנה לנו האפשרות לבחור בחיים למרות הכל".

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון שהיה תלמידו של הרב מאיר חי ותושב שבי שומרון, הגיע למקום עם רבש"צ הישוב ואמר: "זו תזכורת נוספת לכך שהאויב שלנו חסר רחמים. הם בחרו דווקא את יום היזכרון – היום הקשה בשנה לעם ישראל ולמשפחות השכולות, לפגוע בדבר היחיד שנשאר למשפחה. שלט לזכרו של האבא, של הבעל. אנחנו צריכים לזכור טוב את הדבר הזה. לזכור מיהו האויב שלנו. נשקם את השלט הזה. הניסיונות לפגוע ברוחם של תושבי השומרון, של תושבי מדינת ישראל, לא יצלחו. זו ארצנו. שבנו אליה. אנחנו כאן כדי להישאר".

אמש בטקס הזיכרון בישוב שבי שומרון נשאה דברים שירה – בתו של הרב מאיר חי שהיתה בת שנתיים כשנרצח אביה וסיפרה איך זה לגדול בלי אבא. עין לא נותרה יבשה.