כבוד גדול: נתניהו - המנהיג הזר היחיד בתערוכה המציגה את התקדמות סין ב-40 השנים האחרונות - 0404
כבוד גדול: נתניהו – המנהיג הזר היחיד בתערוכה המציגה את התקדמות סין ב-40 השנים האחרונות

כבוד גדול: נתניהו – המנהיג הזר היחיד בתערוכה המציגה את התקדמות סין ב-40 השנים האחרונות

החודש נפתחה במוזיאון הלאומי בבייג'ינג תערוכה לציון 40 שנה ל'רפורמות הכלכליות' (reform and opening-up) שהונהגו בסין החל משנת 1978. באופן לא שגרתי המארגנים בחרו להציג תמונה של ראש הממשלה נתניהו וסגן נשיא סין וואנג צ'י-שאן במיקום מרכזי.

התערוכה החשובה מציגה את ההתפתחות וההתקדמות של סין ב-40 השנים האחרונות. בתערוכה מוצגת תרומתם של כל אחד ממנהיגי סין מאז תחילת הרפורמות, ובסיומו קיר ובו מוצגת תרומתם של ההנהגה הנוכחית, בראשה הנשיא שי ג'ינפינג, סגנו וואנג צ'ישאן ויתר חברי הוועדה המתמדת של הפוליטבירו.

התמונה שנבחרה עבור סגן נשיא סין, וואנג צ'ישאן, הינה תמונה משותפת עם ראש הממשלה נתניהו במהלך ועידת החדשנות שהתקיימה בחודש שעבר בישראל. מלבד מספר בודד של תמונות היסטוריות בין נשיאי סין הקודמים ומנהיגים זרים לשעבר, נתניהו הוא המנהיג הזר היחידי שמופיע.

יתרה מזאת, מדריכות המוזיאון שמובילות את הקבוצות בתערוכה מתעכבות על התמונה המדוברת ומפרטות על יחסי ישראל-סין בהקשר של קידום החדשנות.

הבחירה להציב את התמונה המשותפת של ראש הממשלה וסגן הנשיא הסיני במיקום המדובר, שכתוצאה מכך זוכה ישראל לחשיפה ותשומת לב מצד עשרות אלפי אזרחים ואנשי ממשל סיניים במסגרת תערוכה בעלת חשיבות עליונה ברמה הלאומית של סין, הינה דבר חריג אשר מעניק למדינת ישראל כבוד רב.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]