מי שומר על הקופה? מחלוקות באוצר - 0404
מי שומר על הקופה? מחלוקות באוצר

מי שומר על הקופה? מחלוקות באוצר

מזה כחודש פורסמה תחזית האוצר, כי השנה תקציב המדינה יעבור את יעד הגירעון וכרגע הוא עומד על סך יותר מ-20 מליארד שקלים. השר כחלון ניסה להרגיע את הציבור, באמרו כי השנה עוד לא נסתיימה והגירעון יצטמצם.

אך הגירעון בהכנסות המדינה וההוצאות המופרזות שנרשמו לאחרונה, הביאו את בכירי האוצר לקיים היום ישיבת חירום לטיפול במצב ובעוד הישיבה נפתחה התגלעו מחלוקות בין מנכ"ל המשרד, שי באב"ד שדרש כי הדיון ייתקיים רק בקרב ראשי האגפים, ללא הדרגים המקצועיים הרלוונטיים אך בכירי המשרד התנגדו לכך וכך הדיון התפוצץ בטרם החל.

לפריצת יעד הגירעון עשויות להיות השלכות ברורות על דירוג האשראי של ישראל. שתי הדרכים הקלאסיות להקטנת הגירעון הינם קיצוץ בהוצאות או העלאת מסים אך שתיהן מסתמנות כבלתי אפשריות. כחלון כבר מתחלת הקדנציה סימן את דרכו כבעל קופה פתוחה ונדיבה, במיוחד בעזרת הקשר הבלתי-קדוש שלו עם יו"ר ההסתדרות, והוא לא ירצה להעלות מיסים, בטח לא לפני תקופת בחירות.

הדרך השנייה, קיצוץ בהוצאות, גם היא לא ממש עולה בקנה אחד עם משנתו הכלכלית של השר. אז מה יעלה בגורל הקופה? נמשיך לעקוב.

.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]