הוד היה נער בר מצווה כשהשכן הקצין נהרג... עכשיו הוא סוגר מעגל - 0404
הוד היה נער בר מצווה כשהשכן הקצין נהרג… עכשיו הוא סוגר מעגל

הוד היה נער בר מצווה כשהשכן הקצין נהרג… עכשיו הוא סוגר מעגל

במותם ציוו לנו את החיים!

הוד חנונה כתב:
12/3/02 רח' הלבנון 3077 קרית שמונה. אני עומד במסדרון הבית מול המראה, ילד בן 13 מתלבש ומסדר את השיער. בעיקר מתרגש. "היום אני אהיה האיש החשוב ביותר באולמי 'תהילה' בקרית שמונה. היום כל החברים יבואו לחגוג איתי, היום יש לי בר מצווה!!!" אני זוכר את הלילה שלפני כלילה שבו לא הצלחתי להירדם. כאב ראש נוראי תקף אותי, ואבא נכנס לחדר ומרגיע. "מהתרגשות". אני עומד מול המראה, מביט בעצמי, ומאושר מהבגדים החדשים והתספורת, אני מסדר שיערה אחרונה שזזה לה.

קול הכריזה פילח את האוויר.  אותה כריזה שגרמה לנו לפחד נוראי במשך שנים כה רבות, אותה כריזה שבישרה שעלינו להיכנס למקלטים וחדרי הביטחון, להסתתר ולהתפלל. הפעם הזו הייתה שונה, הקול שבקע מן הרמקולים העצומים שינה את האזהרות הרגילות באזהרות חדשות, מפחידות עד אימה. "כל התושבים לנעול דלתות, לסגור חלונות, ולכבות אורות… כל התושבים לנעול דלתות, לסגור חלונות, ולכבות אורות…" חדירת מחבלים לשטח ישראל מהגבול הצפוני גרם לפיגוע ב'מצובה'. שישה הרוגים, כשמתוכם חמישה אזרחים וקצין צה"ל אחד. חשש כבד שהמחבלים ברחו לאזור קרית שמונה, ולכן עלינו להסתגר בבתים. הטלפון מצלצל ללא הפסקה, ואני עם בכי שלא פוסק אומר לכולם שכנראה ובר המצווה מתבטלת.

בשעה ארבע בצהריים שוב מופעלת הכריזה, אך הפעם מדווחת על חזרה לשגרה. החדשות שזרמו מערוצי המדיה השונים פיזרו את הערפל מעל חצאי הידיעות. קצין צה"ל גרמן רוז'קוב, שגר לא רחוק ממני, נהרג מכדור בראש ובחזה. בזכות גרמן ילד בן 13 חזר להיות מאושר.

זו המציאות שבה גדלנו בקרית שמונה, וכמה דם נשפך כדי שנוכל לרקוד ולשמוח? לחיות חיים שקטים עד כמה שניתן?

אני רוצה לומר תודה לכל חיילי וחללי צה"ל באשר הם, בזכותכם אנחנו יכולים לחיות בבטחון.

לפני כחודש נולדה ילדה לגרמן, מזרע ששומר מאז מותו. אני שמח שיש המשכיות למלח הארץ שכזה. גרמן אתה גיבור עם ישראל והגיבור הפרטי שלי!

12/3/15, 13 שנים בדיוק לאחר מכן, נישאתי לבחירת ליבי באותו אולם בקרית שמונה, ואני לא שוכח לרגע שכל זה התאפשר בזכות גרמן וכל הגיבורים שקיפחו חייהם על מנת שנוכל להיות עם חופשי בארצנו.

יהי זכרם ברוך.

הוד חנונה

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]