הגנת הגזרה המערבית של מדינת ישראל: טקס הקמת עוצבת 'פארן' יתקיים הערב - 0404

הגנת הגזרה המערבית של מדינת ישראל: טקס הקמת עוצבת 'פארן' יתקיים הערב

דובר צה"ל מסר כי היום (רביעי), יתקיים טקס הקמת עוצבת "פארן״ במעמד מפקד פיקוד הדרום, אלוף הרצי הלוי. עוצבת "פארן" תהיה אמונה על הגנת הגזרה המערבית של מדינת ישראל ותאגד תחתיה את גדודי הגנת הגבולות "ברדלס" ו-"קרקל". העוצבה הוקמה בעקבות השינויים הארגוניים בעוצבת "אדום" ובהתאמה לתפיסת ההגנה המתחדשת במרחבה.
 
ייעודה של העוצבה הוא הגנת מרחב "חולות חלוצה" עד מרחב העיר אילת, הכשרת כוחותיה והפעלתם לפי דרישה וצורך. הקמתה היא חלק מתהליך השילוב של גדודי הגנת הגבולות במשימות הביטחון השוטף, באופן שנותן מענה איכותי למשימות אלו. במהלך השבוע הסתיים תהליך הקמת העוצבה החדשה במסגרתו תורגלו החטיבה וגדודיה להתמודדות עם איומים בגזרה.
 
מפקד עוצבת "פארן", אלוף-משנה יצחק בן בשט: "נפלה בחלקנו הזכות להיות חלק בשינוי גדול זה. כחטיבה מרחבית וסדירה נוביל ונקדם תהליכים אשר יחזקו את היכולות המבצעיות של הגדודים ויטפחו את המשאב הטוב ביותר שיש לחטיבה להציע – האנשים. אני סמוך ובטוח שעם הכוח האנושי העומד לרשותנו, הניסיון והמוטיבציה נמשיך להגן על גבולותיה של מדינת ישראל על הצד הטוב ביותר".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]