השר ארדן ביקש מהמושלים בארה״ב לנקוט בסנקציות כלכליות כנגד חברת AIRBNB - 0404
השר ארדן ביקש מהמושלים בארה״ב לנקוט בסנקציות כלכליות כנגד חברת AIRBNB המשרד לבט"פ

השר ארדן ביקש מהמושלים בארה״ב לנקוט בסנקציות כלכליות כנגד חברת AIRBNB

עם הודעת חברת Airbnb להסיר מהאתר יחידות השכרה של אזרחים ישראלים ביהודה ושומרון, כונס צוות בין-משרדי מקרב משרדי הממשלה הרלוונטיים בהנחיית השר לנושאים אסטרטגיים גלעד ארדן, על מנת ללמוד לעומק את הסוגיה ומשמעויותיה ולבחון את דרכי הפעולה והכלים כנגד החלטת החברה.

כחלק ממגוון הפעולות שננקטות, שלח ארדן מכתבים לחמשה מושלים בארצות הברית: למושל ניו יורק Andrew Coumo, למושל קליפורניה Jerry Brown, למושל אילינוי Bruce Rauner, למושל מיזורי Mike Parson, למושל פלורידה Rick Scott ולמושל פלורידה הנבחר Ron DeSantis.

במכתב מציין השר ארדן את הערכים הדמוקרטים המשותפים ומבקש מהמושלים לבחון את החקיקה כנגד החרם במדינתם, להתבטא נגד החלטת חברת AIRBNB, ולנקוט בצעדים רלוונטיים נוספים כולל צעדים כלכליים נגד החברה:

"כשר האחראי על המערכה כנגד ה- BDS, ברצוני להסב את תשומת ליבך להודעה של חברת Airbnb לפיה היא תסיר מהאתר שלה עסקים ישראליים הממוקמים ביהודה ושומרון. בכך החברה מאמצת את הפרקטיקות והנרטיבים האנטישמיים של תנועת ה-BDS.

ה-BDS אינה תנועה המעוניינת בקידום השלום או עתיד טוב יותר לפלסטינים, אלא בעשיית דמוניזציה ובאפלייה כנגד מדינת ישראל, הדמוקרטיה היחידה במזה"ת ובעלת הברית החזקה ביותר של ארה"ב באזור.

המדיניות של Airbnb הנה מדאיגה במיוחד כשמבינים שהיא מכוונת אך ורק כלפי ישראל. מדיניות כזו אינה מיושמת כלפי אף אזור אחר בסכסוך. מדובר בפרקטיקה אנטישמית (בתקווה שלא בכוונה) של יישום אמות מידה כפולות כלפי ישראל, שאינן נהוגות כלפי אף מדינה אחרת.

אני מבקש שתתבטא כנגד החלטת Airbnb, ושתנקוט בכל צעד רלוונטי נוסף, כולל צעדים הנוגעים לקשרים המסחריים בין החברה לבין המדינה שלך ועובדי המדינה במדינתך".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]