דגן על הדו"ח שכתבה פקידה במנהל האזרחי נגד תושבי יצהר: "לקרוא לפקידה הזו לשימוע לפני פיטורים" - 0404
דגן על הדו

דגן על הדו"ח שכתבה פקידה במנהל האזרחי נגד תושבי יצהר: "לקרוא לפקידה הזו לשימוע לפני פיטורים"

הערב נודע למועצה אזורית שומרון כי פקידה במנהל האזרחי מנסה להפיץ דו"ח הקורא לשלול זכויות בסיסיות של תושבי יצהר שבשומרון. הדו"ח מבקש לעצור אישורים לפיתוח תשתיות בישוב, בין השאר תשתיות לגן ילדים לילדי הישוב לו הם מחכים מזה 5 שנים, לעכב אישורים לטיפול בכבישים מסוכנים, דבר העלול להביא לפגיעה בחיי אדם, וזאת לטענת מחברי הדו"ח בשל אירועים בהם נרשמו לכאורה חיכוכים בין מתיישבים לערבים.

בדו"ח מופיעים אירועים בהם ערבים התגרו במתיישבים הפוך מהאופן בו מדווח עליו יומן המבצעים של מוקד שומרון המפרט את כלל האירועים הביטחוניים בגזרה, מצטט אירועים מתוך דוחו"ת של ארגוני שמאל קיצוני ואף מהרשות. בין השאר מוזכרים נסיונות פיגוע חוזרים ונשנים במתיישבים בו מואשמים תושבי יצהר בנסיונות לפגוע בהם.

הפקידה מהמנהל האזרחי תוקפת את פיקוד צה"ל שמסייע לקידום התשתיות הבסיסיות הנדרשות ליישוב.

יוסי דגן ראש מועצת שומרון הזדעזע מהדו"ח ואמר: "מדובר בחוצפה של פקידה במנהל האזרחי שחושבת שהיא חברת כנסת במר"צ גורמים במנהל האזרחי מטרפדים אישור של מרכיבי בטחון שהיו יכולים למנוע פיגועים בישובים מאויימים כמו איתמר, וכן באיזור תעשייה ברקן לפני הפיגוע ובאותה מידה מאמצים נרטיבים של הרשות הפלסטינית וארגוני שמאל קיצוני.

זו דוגמא למנהל האזרחי הרע של פעם. אני קורא לראש המנהל האזרחי להדיח את הפקידה מחברת הדו"ח שפועלת כמו פוליטיקאית, ולא כפי שנדרש. הדו"ח הזה הוא שקר וכזב, הנהגת יצהר מושכת את הישוב לכיוון טוב וחיובי והדו"ח הזה אין בו דבר מלבד שקרים", עוד הוסיף דגן: "מדובר באובדן עשתונות מוחלט של המנהל האזרחי. בזמן שמחבלים רוצחים עם דם של ישראלים על הידיים, המנהל האזרחי נמנע מענישה למקורות הטרור מתוך אמירות שמדובר בענישה קולקטיבית, כעת רוצים לייצר ענישה קולקטיבית ליהודים על התנהגות.

תושבי יצהר הם לא תלמידים בכתה של המנהל האזרחי. ראש המנהל האזרחי וסגן שר הבטחון צריכים לקרוא לפקידה הזו לשימוע לפני פיטורים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]