ליברמן: "ישראל אינה זוכה ברגע של אמת לגיבוי מהקהילה הבינלאומית" - 0404
ליברמן: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

ליברמן: "ישראל אינה זוכה ברגע של אמת לגיבוי מהקהילה הבינלאומית"

שר הביטחון ליברמן נשא דברים בטקס חנוכת היכל הזיכרון לחללי מערכות ישראל הבוקר (א').
 
ליברמן: "גם בשעות האלו, כמו בכל שעה ובכל יום, פועלים חיילי וחיילות צה"ל, ושאר כוחות הביטחון – באוויר, בים וביבשה, כדי להבטיח את ביטחונם של אזרחי ישראל. הם עושים זאת בנחישות ובאומץ, לאורך גבולותינו ולעיתים גם הרחק מהם, נכונים לסכל כל איום ולהניח את היד על כל מי שזומם לפגוע בנו. צה"ל הוא הצבא החזק ביותר במזרח התיכון. עוצמתו, תיחכומו ואיכות משרתיו, הם הערובה לביטחוננו.
 
שראל היא הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון וחלק ממשפחת העמים, אך לצערי אינה זוכה ברגע של אמת לגיבוי מהקהילה הבינלאומית. כך היה בעבר, וכך קורה גם בהווה. גם עתה מפר חיזבאללה בצפון את החלטת האו"ם 1701, ובדרום מחזיק החמאס ברצועת עזה כמעט שני מיליון אזרחים כבני ערובה. גובה מהם מסים, משקיע את כל כספו בחפירת מנהרות ופיתוח והברחת רקטות, ולא מעביר שקל אחד לטובת רווחת החיים של תושבי עזה, כולל חשמל ומים. למרות זאת, יש מי שמאשימים אותנו.
 
לכן גם היום, ישראל צריכה לדעת להגן על עצמה בכוחות עצמה מול כל האיומים, בנפרד וביחד. אני עדיין תקווה, במיוחד על רקע אירועי הטרור האחרונים באירופה ובעולם, כי בכל זאת נזכה לראות שינוי ביחס החד צדדי של הקהילה הבינלאומית כלפי ישראל; ושייבלמו יוזמות דיפלומטיות צבועות ואנטי-ישראליות, חלקן אף אנטישמיות, שעולות חדשות לבקרים באו"ם ובמוסדותיו השונים ומטרתן אחת: לפגוע בלגיטימיות ובמעמד הבינלאומי שלנו.
 
שמותיהם של חללי הדורות כולם – יהודים ולא יהודים, דתיים וחילוניים, ילידי הארץ ועולים – חקוקים כאן על לוח האבן בשורות ארוכות, ארוכות. אין מקום ראוי יותר להקים בו את היכל הזיכרון מהר ההנצחה, הנושא את שמו של חוזה המדינה בנימין זאב הרצל. כאשר למולנו ירושלים בירת הנצח שלנו, ולמרגלותינו "יד ושם" – קרית הזיכרון וההנצחה לאֵימֵיה ומוֹרְאוֹתֶיהָ של שואת העם היהודי. בימים בהם לא היתה לנו עדיין מדינה. 
 
כאן, לצד קבריהם של חללי מערכות ישראל, לצידה של חלקת גדולי האומה, מבקשים אנו לזכור ולהזכיר תמיד, יום יום שעה שעה את שמם ואת מופת חייהם של מי שמסרו נפשם על הקמתה, הגנתה וביטחונה של מדינת ישראל".
אריאל חרמוני, משרד הביטחון

אריאל חרמוני, משרד הביטחון

 
 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]