מפלגת כולנו מציגה: החתול ישמור על השמנת? - 0404
+
מפלגת כולנו מציגה: החתול ישמור על השמנת? הדס פארוש, פלאש 90

מפלגת כולנו מציגה: החתול ישמור על השמנת?

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן עשוי לעזוב את ההסתדרות ולהצטרף למפלגת כולנו לקראת מערכת הבחירות לכנסת ה-21. ההחלטה עוד לא נפלה סופית, שכן כל השחקנים הפוליטיים במדינה ממתינים לראות עד מתי תחזיק הקואליציה הנוכחית מעמד ומתי תיערך מערכת הבחירות שצפויה להיערך בסביבות מרץ אפריל.

ניסקורן הגיב היום (ב') לפניית "גלובס" ואמר כי מדובר בשמועות לא מבוססות וכי לא התקבלה אצלו שום החלטה על הכיוון הפוליטי שלו. מהלך כזה נושא עימו ביקורת רבה היות ובעצם המעסיק של מרבית מהעובדים המאוגדים הינו המדינה – קופת האוצר, וישנו ניגוד עניינים מובנה בין תפקידו של יו"ר ההסתדרות, מייצג העובדים והאחראי להשגת כמה שיותר הטבות מקופת המדינה, ובין תפקידו של שר האוצר כמי שאמור לשמור על הקופה הציבורית.

בכל מקרה, הצטרפות ניסנקורן לכנסת תקרה, אם וכאשר, החל מהכנסת הבאה ובעת כניסתו לכנסת הוא יאלץ לעזוב את תפקידו בהסתדרות בהתאם לחוק, אך ללא תקופת צינון. בקדנציה הנוכחית ראינו התקרבות רבה בין שר האוצר ליו"ר ההסתדרות, הרבה לחיצות ידיים והסכמות על מהלכים משותפים שלא מעט מהגירעון התקציבי הנוכחי נגרם כתוצאה מכך.

בתוך כך נרשמו מגעים גם בין הרמטכ"ל לשעבר אשכנזי ובין מפלגת כולנו. מגעים שטרם הבשילו למהלך מעשי אך מסתמנים כמבטיחים במיוחד לאור השמועות העקשניות על הצטרפות גלנט לליכוד בבחירות הבאות. לאור זאת ב"כולנו" שוקדים על צירוף דמות ביטחונית למפלגה, לקראת הבחירות נקבל תמונה ברורה יותר.

מבזקיםלכל המבזקים