נתניהו: "ישראל בפריחה מדינית חסרת תקדים" - 0404
+
נתניהו: "ישראל בפריחה מדינית חסרת תקדים" שלמה מור, 0404

נתניהו: "ישראל בפריחה מדינית חסרת תקדים"

ראש הממשלה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו אמר בפתח ישיבת סיעת הליכוד כי ישראל נמצאת כעת, בפריחה מדינית חסרת תקדים.

נתניהו: "אנחנו נקבל היום בכנסת ידיד אישי שלי, ידיד ענק של ישראל, נשיא צ'כיה. אתמול היה כאן נשיא אחר של מדינה אפריקנית חשובה שרוב אזרחיה מוסלמים. הדבר הראשון שנשיא צ'כיה אמר זה "לשנה הבאה בירושלים ואני אעביר את השגרירות הצ'כית לירושלים". את הצעד הראשון הוא עושה עכשיו.

נשיא צ'אד הזמין אותי לביקור בצ'אד, נעניתי בשמחה. אנחנו פותחים את העולם. ישראל בפריחה מדינית חסרת תקדים, זה עובד בכל היבשות, כולל בעולם הערבי, כפי שהביקור שלי לאחרונה בעולם הראה ובעולם המוסלמי כפי שמראה הביקור של נשיא צ'אד – ותהיינה עוד מדינות. אתם תשמעו על כך.

אני רוצה לחדד לכם נקודה אחת מרכזית. בעבר ראשי ממשלות בישראל רצו לקבל את אהדת העולם על ידי ויתורים מסוכנים, כולל עקירת יישובים. אצלי זה לא קרה, אצלי זה לא קורה. ההיפך הגמור קורה. אנחנו רוכשים את אהדת העולם, לרבות אהדת רבים מהעולם הערבי, על ידי העמידה האיתנה והחזקה שלנו. בזכות הנחישות והעוצמה שלנו ובזכות העוצמה שלכם, העוצמה של אזרחי ישראל, אנחנו פותחים עוד ועוד דלתות. זו היא תמצית המדיניות שלנו, להבדיל מאחרים.

אנחנו מאמינים בשלום מתוך עוצמה, אנחנו מאמינים בבריתות שנרכשות מתוך הנכסיות של מדינת ישראל כמעצמה טכנולוגית, מעצמה כלכלית, מעצמה ביטחונית ומודיעינית.

אנחנו מטפחים ומבצרים את מדינת ישראל מתוך עוצמה ולכן זה מה שנמשיך לעשות וגם נשיג כך שלום – זה להמשיך לחזק את מדינת ישראל. זו תמצית המדיניות שלנו, אני עושה זאת בשליחותכם ואני עושה זאת בעזרתכם".