מאבק עובדי המלט: בדרך לאוצר חוסמים את הכבישים - 0404
+
מאבק עובדי המלט: בדרך לאוצר חוסמים את הכבישים דוברות המשטרה

מאבק עובדי המלט: בדרך לאוצר חוסמים את הכבישים

עובדי מלט הר טוב ממשיכים במחאותיהם ושפכו מלט בכביש 20, אחר שאתמול חסמו את הכניסה לירושלים וחסמו את הכניסה והיציאה מהעיר. העובדים מנסים לעורר מודעות ציבורית למאבקם ביבוא מלט, שהוריד מחירים בשוק, בשאיפה לגרום לשרי האוצר והכלכלה להשית היטל על היבוא כדי להעלות את מחיר המלט.

במקום מתקיימת הפגנה בניסיון להשפיע על החלטת הממשלה המקלה על יבוא תחרותי של מלט, שיפגע בהר טוב. המפעל מייצר בטכנולוגיה מיושנת ביותר שאינה מצליחה להתחרות ביבוא. כבר מעל 10 שנים שהמדינה דנה בהסרת היטלי היבוא (מכס) על המלט על מנת לסייע בהורדת יוקר הדיור, אך מהלך כזה עשוי לפגוע בכמה עשרות משפחות שמועסקות ע"י המפעלים המקומיים "נשר" ו"הר טוב".

המפעלים שנהנו עד כה ממונופול בחסות ממשלתית, דה פקטו, יאלצו להתחרות בשוק העולמי, שם ללא הגנות מלאכותיות הם צפויים להפסיד. לשם כך הם מנסים ללחוץ על הממשלה, ע"י חסימת הכניסה לעיר, להשית מכס על יבוא המלט. בכך, מאות אלפי מחפשי הדיור בארץ יפגעו ויאלצו לשלם מחיר גבוה יותר על הדירה, אך כמה עשרות משפחות ינצלו מהתחרות.

בתוך כך עולות קריאות למשטרה לא להתייחס בסבלנות למפגינים. "לא ייתכן שכל אחד שרוצה לסחוט כסף מהמדינה יחסום כביש מרכזי. זה ממש סחיטה באיומים. כ"כ הרבה אנשים נאלצים לאחר לעבודה וכל היום שלהם משתבש בגלל שכמה אנשים נאלצים להתמודד עם זה שהתחרות לא טובה להם. זו בושה." הקריאות באות גם על רקע מאבק הנכים הזכור לנו מהשנה האחרונה. נראה שהדרך לכיסו של משלם המיסים עוברת דרך חסימת הכביש שלו לעבודה.