לראשונה בישראל: מצעד לאחדות עם יהודי התפוצות עם בלוני ענק, תזמורות צעידה והופעות - 0404
+
לראשונה בישראל: מצעד לאחדות עם יהודי התפוצות עם בלוני ענק, תזמורות צעידה והופעות

לראשונה בישראל: מצעד לאחדות עם יהודי התפוצות עם בלוני ענק, תזמורות צעידה והופעות

מסורת חדשה בירושלים: מצעד תמיכה של ישראל ביהדות התפוצות בדומה למצעד הענק המתקיים בניו יורק כתמיכה בישראל. בלוני הענק באווירת מצעד המייסיס המפורסם בניו יורק שכ-50 מיליון צופים ברחבי העולם עוקבים אחריו מדי שנה, יגיעו לישראל למצעד ראשון מסוגו בירושלים.

המצעד המרשים הוא יוזמה של משרד התפוצות בשיתוף עם משרד החינוך, המשרד לירושלים ומורשת, הסוכנות היהודית ועוד ארגונים רבים מהעולם ויהווה מפגן אחדות בין יהדות התפוצות לאזרחי מדינת ישראל על רקע השיח של חשיבות הקשר וגילויי אנטישמיות קשים מסביב לעולם.

שר החינוך והתפוצות, נפתלי בנט: "אנחנו חונכים מסורת חדשה: המצעד היהודי העולמי, בירושלים בירת העם היהודי. מעל 50 שנים צועדים יהודי העולם בצעדת התמיכה השנתית למען מדינת ישראל במנהטן, ניו יורק. עכשיו תורנו למסד מסורת חדשה ולקיים מצעד שנתי להפגנת סולידריות עם אחינו היהודים בתפוצות.
לכל יהודי בעולם, מאפריקה ועד רוסיה, יש מניה במדינת ישראל. ישראל הייתה ותמיד תהיה ביתו של העם היהודי. דווקא בימים האלו, על רקע גילויי האנטישמיות ברחבי העולם, עלינו להתאחד וליצור עתיד יהודי משותף כאיש אחד בלב אחד".  

יח"צ

 
במצעד, שיתקיים במרכז העיר ירושלים, ייקחו חלק אלפי ישראלים מכל הארץ, ביניהם בני נוער, חיילים, סטודנטים וארגונים הפועלים בשיתוף עם יהודי התפוצות. איתם יצעדו שרים וחברי כנסת מכל הקשת הפוליטית יחד עם אורחי כבוד בצעדה ממלכתית שמעבירה מסר של אחריות, שותפות וערבות הדדית.

המצעד יכלול תזמורות רחוב, תנועות נוער, מיצגי ענק מפסטיבל מידברן, שיירת רכבים עתיקים וקלאסים מ"מועדון ה-5", ספורטאי קבוצת הפועל ירושלים, והופעות ענק של נצ'י נצ' (בתמונה הראשית) ומתיסיהו (בתמונה האחרונה) בבריכת הסולטן. המצעד יהיה אחד האירועים הגדולים והמרשימים שידעה הבירה.

Christopher Townsend

אחד מהמפיקים של מצעד ה-Macy's בניו יורק יגיע לארץ לתת יד למצעד בירושלים. קבוצות הצועדים והתזמורות יצעדו יחד עם משאיות הענק (Floats). במתחם בריכת הסולטן יתקיימו מעגלי שיח ותוצג תערוכה על יהדות העולם בשיתוף בית התפוצות.

הרפאר היהודי-אמריקאי מתיסיהו מזוהה באופן מוחלט עם ישראל בכלל ועם ירושלים בפרט. לפני מספר שנים הוא נאלץ להתמודד עם פעילי BDS שכמעט וגרמו לביטול הופעתו בפסטיבל בספרד. לבסוף הוא הופיע ושירת "אם אשכחך ירושלים" גברה על דגלי אש"ף שהונפו כמחאה בשורות הראשונות. הצועדים יסיימו את המצעד בהופעות של מתיסיהו, נצ׳י נצ׳ ועדן דרסו בבריכת הסולטן שיחלו בשעה 17:00. הכניסה להופעות בהרשמה מוקדמת בלבד.

מסלול המצעד

מגן הפעמון דרך רחוב המלך דוד, רחוב יצחק קריב (שכונת ממילא), פארק טדי ועד בריכת הסולטן בה יתקיימו הופעות הענק של מתיסיהו ונצ'י נצ'. המצעד יצא מגן הפעמון, הצועדים יצעדו בקבוצות, בהרשמה מוקדמת.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com