ביקור היסטורי והישג אדיר לנתניהו: נשיא צ׳אד יגיע היום לישראל - 0404
+
ביקור היסטורי והישג אדיר לנתניהו: נשיא צ׳אד יגיע היום לישראל לע"מ

ביקור היסטורי והישג אדיר לנתניהו: נשיא צ׳אד יגיע היום לישראל

בעוד מספר שעות יקבל ראש הממשלה בנימין נתניהו את פניו של נשיא הרפובליקה של צ'אד אידריס דבי, בלשכת רה"מ בירושלים.

ראש הממשלה יקיים פגישה בארבע עיניים עם נשיא צ'אד, לאחר מכן ימסרו השניים הצהרות לתקשורת ובערב ייפגשו בשנית במסגרת ארוחת ערב.

מדובר בביקור היסטורי. זהו ביקורו הראשון של נשיא צ'אד בישראל מאז קום המדינה. הביקור מגיע על רקע מאמצים מדיניים רבים שהוביל ראש הממשלה נתניהו בשנים האחרונות (היחסים בין המדינות נותקו בשנת 1972).

נתניהו: "היום יתקיים כאן ביקור היסטורי. בעוד מספר שעות אני אפגש כאן עם נשיא צ'אד, אידריס דבי. צ'אד היא מדינה אפריקנית גדולה, חשובה, רוב אוכלוסייתה מוסלמית ונשיא צ'אד מעולם לא היה במדינת ישראל. אני פגשתי אותו עכשיו בטקס בפריז, בארוחת צהריים, לציון 100 שנים לסיום מלחמת העולם הראשונה.

הנשיא דבי מגיע לישראל בזכות מאמצים רבים שהובלתי בשנים האחרונות, וכאן המקום גם להוקיר תודה מיוחדת לך, ראש המל"ל מאיר בן שבת ולאנשי משרד החוץ גם כן שסייעו בידו.

הביקור הזה משקף את מעמדה העולה של ישראל בין העמים. אני חוזר על זה פעם אחר פעם, ורואים מדי שבוע את ההתממשות של התפיסה שלנו, של טיפוח העוצמה הכלכלית-טכנולוגית, לצד העוצמה הביטחונית-מודיעינית, לקבל את העוצמה המדינית-דיפלומטית. הדבר הזה קורם עור וגידים, אפשר להגיד, מדי יום.

ובכן, היום אנחנו פותחים דף חדש ביחסים עם צ'אד, ואני אומר לכם – תהיינה עוד מדינות בהקדם".