צפו בכוחותינו מעוצבת הקומנדו מתרגלים לחימה מול חמאס וחיזבאללה: "ערוכים ומוכנים לכל תרחיש" - 0404
+

צפו בכוחותינו מעוצבת הקומנדו מתרגלים לחימה מול חמאס וחיזבאללה: "ערוכים ומוכנים לכל תרחיש"

כוחותינו מעוצבת הקומנדו נמצאים בימים אלה בתרגיל בן כעשרה ימים שמתקיים בחלקים שונים של ארצנו ונועד בין היתר לתרגל לחימה בשתי זירות שונות – מרחב רצועת עזה מול ארגון הטרור חמאס ולחימה מול ארגון הטרור חיזבאללה.

בתרגיל שבוחן מעבר בין תאי שטח וגזרות לחימה שונות, לוחמה בשטח פתוח ובשטח בנוי, משתתפות יחידות העוצבה – מגלן, אגוז ודובדבן – תוך שיתוך פעולה רחב עם חיל האוויר.

דובר צה"ל

התרגיל בו ביקר גם הרמטכ"ל, רב-אלוף גדי איזנקוט, מביא לידי ביטוי יכולות מתקדמות ושילוב של יכולות מיוחדות של יחידות העוצבה בתרחישים משתנים ומורכבים.

במהלך ביקור הרמטכ״ל ציין מפקד עוצבת הקומנדו, אלוף-משנה קובי הלר, כי ״אנו בעיצומו של תרגיל משמעותי בהשתתפות כלל מפקדי ולוחמי הקומנדו. העוצבה, שהוקמה לפני שלוש שנים, היא כלי מבצעי חדש בארגז הכלים של צה״ל אשר מאפשר מתן פתרונות מבצעיים למגוון אתגרים ואיומים. מפקדי ולוחמי העוצבה עמדו במשימות שתורגלו – פשוטות ומורכבות כאחד והפגינו רמה מקצועית גבוהה. תרגיל זה מוכיח שעוצבת הקומנדו ערוכה ומוכנה לכל תרחיש אליה תידרש ולהתמודדות בכל זירה ומול כל אויב״.

דובר צה"ל

מדובר צה"ל נמסר כי "התרגיל נמשך כעשרה ימים (כולל שבת לשהייה בשטחי לחימה) ומטרתו שיפור כשירות ומוכנות יחידות הקומנדו ללחימה. התרגיל הינו התרגיל החטיבתי השישי של העוצבה החדשה והוא חלק משורת תרגילים חטיבתיים שהסתיימו לאחרונה ועומדים בבסיס תהליך שיפור המוכנות של צה״ל לחירום ומלחמה".

דובר צה"ל

מבזקיםלכל המבזקים