מדהימים: המילואימניקים שיפצו בית של ניצולי שואה - 0404
מדהימים: המילואימניקים שיפצו בית של ניצולי שואה מועצה אזורית שומרון

מדהימים: המילואימניקים שיפצו בית של ניצולי שואה

מלאכים! לפני כארבעה חודשים החליט מפקד גדוד 7037 של החטיבה המרחבית שומרון שהוא רוצה לרתום את גדוד המילואים עליו הוא מפקד, חיילים ומפקדים כאחד ולעשות מעשה טוב.
 
אחרי חיפושים הוא מצא את ״הקרן לרווחת ניצולי שואה״ ובעזרת עובדת סוציאלית מצא זוג ניצולי שואה המתגוררים בקריית אונו וזקוקים לשיפוץ בביתם.
 
לאחר שנוצר החיבור, האתגר הבא היה למצוא קבלן אשר יהיה מוכן להירתם לפרוייקט וכך היה. הקבלן שהתנדב הוא גם במקרה לוחם בגדוד המילואים 967 השייך גם כן לחטמ"ר שומרון.
 
הקבלן נפגש עם הזוג ונוצר חיבור חזק ביניהם שבעקבותיו הוחלט לבצע את הפרוייקט בהתנדבות מלאה. מאותו הרגע, כל הגדוד נרתם לגיוס כספים למען המטרה עד שהגיעו ליעד המספיק לשפץ את הבית.
 
קבלן-יש, כסף-יש, לוחמים-יש. באופן סמלי ביותר, השיפוצים נקבעו להתחיל בשבוע שבו חל יום הזיכרון לשואהו ולגבורה ועתידים להסתיים ביום העצמאות.
 
היום הראשון של השיפוצים עבר בהצלחה רבה כאשר לוחמי ומפקדי הגדוד (שחלקם גם תושבי השומרון) הגיעו לקריית אונו והתחילו בפירוק הבית לקראת השיפוץ. כל הכבוד!
 
באדיבות: מועצה אזורית שומרון

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]