הוגשה פנייה ליועמ"ש לפתוח בחקירה נגד אמיר חצרוני שביזה את חללי צה"ל - 0404
הוגשה פנייה ליועמ 0404

הוגשה פנייה ליועמ"ש לפתוח בחקירה נגד אמיר חצרוני שביזה את חללי צה"ל

עו"ד שחר אלון שלח מכתב ליועץ המשפטי לממשלה וביקש ממנו להפעיל סמכותו לפתיחה בחקירה פלילית נגד אמיר חצרוני.

במכתבו ליועץ המשפטי, אביחי מנדלבליט, כתב אלון: "פניה זו נעשית בעקבות פרסום שפרסם פרופסור אמיר חצרוני בעמוד הפייסבוק שלו, אשר כלל הודעה כתובה וכן תמונה אשר ככל הנראה צולמה בהר הרצל (הפרסום מצ"ב- כנספח). כפי שתיווכח בעצמך, התמונה והפרסום מדברים בעד עצמם, ומהם עולה שפרופסור חצרוני פעל מתוך מטרה לזלזל ולפגוע בכבודם של חללי צה"ל, ובמשפחותיהם.

לא זו אף זו, פרופסור חצרוני אף בחר להכפיש ולזלזל באופן ספציפי את רב סרן רועי קליין ז"ל, אשר מסר את נפשו על מנת להגן על פקודיו, ומקום קבורתו הוא בהר הרצל.  

אני פונה אליך ומבקש מעומק הלב שתשקול להפעיל את סמכותך ותורה למשטרה לפתוח בחקירה כנגד פרופסור חצרוני בחשד לביצוע העבירות הבאות (וכן עבירות נוספות כפי שתמצא לנכון):

 

  • סעיף 172 לחוק העונשין, תשל"ז-1977 (להלן "חוק העונשין"):

 

"הנכנס שלא ברשות למקום פולחן או קבורה או למקום שיוחד לצרכי לוויית המת או לשמירת עצמותיו של מת, או נוהג במת שלא בכבוד, או גורם הפרעה לאנשים שנתקהלו ללוויית המת, והכל בכוונה לפגוע ברגשותיו של אדם או לבזות דתו, או כשהוא יודע שהדבר עשוי לפגוע ברגשותיו של אדם או לבזות דתו, דינו – מאסר שלוש שנים."

 

  • סעיף 216 לחוק העונשין

 

"(א) העושה אחת מאלה, דינו- מאסר ששה חודשים:

  1. מתנהג באופן פרוע או מגונה במקום ציבורי;"

 

  • סעיף 5 חוק איסור לשון הרע, תשכ"ה-1965

 

"לשון הרע על אדם שפורסמה אחרי מותו, דינה כדין לשון הרע על אדם חי, אלא שאין בה עילה לתובענה אזרחית או לקובלנה, ולא יוגש כתב אישום בשל עבירה לפי סעיף זה אלא אם ביקש זאת בן-זוגו של המת או אחד מילדיו, נכדיו, הוריו, אחיו או אחיותיו.".

עו"ד אלון סיכם במכתבו והוסיף: "אדוני היועץ המשפטי לממשלה, אתה מתוקף סמכותך וכמי שמייצג את האינטרס הציבורי, יכול להעביר מסר ברור שלמעשים כגון אלו, אין מקום במחוזותינו. מי ישמור על כבודם של חללי צה"ל אם לא אנחנו? הדברים מקבלים משנה תוקף בגלל שבשבוע הבא יחול יום הזכרון לחללי מערכות ישראל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]