מפקד חיל הים האמריקאי ביקר בישראל: "אני צופה לעתיד ומצפה לחיזוק שיתוף הפעולה" - 0404
+
מפקד חיל הים האמריקאי ביקר בישראל: "אני צופה לעתיד ומצפה לחיזוק שיתוף הפעולה" דובר צה"ל

מפקד חיל הים האמריקאי ביקר בישראל: "אני צופה לעתיד ומצפה לחיזוק שיתוף הפעולה"

מפקד חיל הים האמריקאי, אדמירל ג׳ון מ. ריצ׳רדסון, ביקר בארצנו ונפגש עם ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט.

בנוסף, נפגש גם עם מפקד חיל הים הישראלי וערך סיור בגבול הצפוני, הפלגה על סט״יל מסוג סער 5, שמע סקירות מעמיקות ממספר ממפקדים וכן צפה בתצוגת תכלית של האמצעים המתקדמים של הקומנדו הימי.

אדמירל ג׳ון מ. ריצ׳רדסון אמר כי ״לחיל הים האמריקאי ולחיל הים הישראלי יש קשר חזק שמבוסס על דורות של שיתוף פעולה וחברות בין חובל לחובל. המדינות שלנו חולקות בין השאר גם ערכים דומים. גם אנחנו וגם מדינת ישראל הן מדינות עם חיבור ימי חזק, קשר לים לצורך ביטחון וצמיחה. אני צופה לעתיד ומצפה לחיזוק השיתוף פעולה דרך אימונים, חילופי משלחות ושיתוף מידע״.

מפקד זרוע הים בצה"ל, אלוף אלי שרביט, אמר בתום הביקור כי ״זרוע הים מתמודדת עם משימות מורכבות מאוד בעת הנוכחית, בה רבים האתגרים לאורך כל גבולותינו. טיוב דרכי פעילותינו המבצעית נשענת גם על שיתופי פעולה רבים ככל האפשר עם ציים ידידותיים, ובראשם הצי האמריקאי. לאורך השנים קיימנו עם הצי האמריקאי מגוון רחב של פעילויות, עתירות תכנון ומחשבה, בהתאם למסורת הזרוע להרחבת אופקי הפעולה האפשריים. פגישות העבודה עם מפקד חיל הים ארה״ב הינה אמירה חד משמעית – יחסינו הם הרבה מעבר לידידות, הם נשענים על היסטוריה ארוכה וערכים משותפים. שיתוף הפעולה האסטרטגי בין הציים יימשך וייתעצם, שכן קיומו ברמה הלאומית והבין- לאומית חשוב ביותר. צי ארה״ב וזרוע הים הישראלית ימשיכו פעילותם המשותפת, באמון הדדי ותיאום מבצעי נרחב, כנהוג בין בעלי ברית המחזיקים ידידות אמיצה".

דובר צה"ל