תאגיד כאן: "נשקול סיום העסקת סמאח וותד אם תחזור על התבטאויותיה" - 0404
תאגיד כאן:

תאגיד כאן: "נשקול סיום העסקת סמאח וותד אם תחזור על התבטאויותיה"

תאגיד השידור הציבורי "כאן" בחר שלא לפטר את העיתונאית הערבייה, סמאח וותד, שכתבה ברשת החברתית נגד ישראל ושיתפה ציוצים המהללים מחבל, כפי שנחשף לראשונה בערוץ 20.

במכתב תשובה שנשלח ע"י עו"ד שני גרצמן מתאגיד "כאן" לעו"ד אייל פלטק, שדרש את פיטורי העיתונאית, המשתכרת מכספי ציבור – אותו ציבור שנגדו התבטאה, הובהר כי התאגיד אינו מתכוון לפטר את וותד, אך במידה ותתבטא שוב בצורה דומה, ישקלו בתאגיד לפטרה. עו"ד פלטק שוקל להמשיך לערכאות משפטיות.

במכתב התשובה צוין: "מיד עם היוודע דבר הפרסום כאמור לתאגיד, זומנה העובדת לשיחת בירור משמעתי בפני מנהלה הזמני, מנהל חטיבת הדיגיטל בתאגיד והח"מ. בשיחה זו, ניתנה לעובדת ההזדמנות להתייחס למעשה והובהר לה כי התאגיד רואה את המעשה בחומרה. למרות שעמדת העובדת נשמעה, שקל מנהל חטיבת הדיגיטל, בהתייעצות עם מנכ"ל התאגיד והח"מ, כיצד יש לנהוג בעניינה של העובדת. בפני המנהלים הובאה תמצית פסיקה של בתי הדין האזוריים לעבודה בעניין התבטאויות עובדים ברשתות חברתיות (פסיקה שאינה מחייבת, אולם התאגיד ראה בפסקי הדין עקרונות מנחים להקים מהם)".

עוד צוין במכתב התשובה: "התאגיד החליט כי העובדת לא תשתתף בהגשת סרטונים בחטיבת הדיגיטל עד אשר יחליט התאגיד אחרת, וכי תמשיך לבצע את יתר מטלותיה כתחקירנית. בנוסף, ככל שהתבטאויות כגון אלה יחזרו על עצמן פעם נוספת, התאגיד ישקול את סיום העסקת העובדת בהתאם לדין. מהאמור לעיל עולה כי התאגיד קיבל החלטה שקולה וסבירה, במסגרת הפררוגטיבה הניהולית שלו. משאלו הם פני הדברים, אין לנו אלא לדחות את המבוקש במכתבך".

עו"ד אייל פלטק מסר לחדשות 0404 כי הוא מתכוון להמשיך ולפעול בעניין: "תשובה של אם היא תעשה שוב, לא מספקת את עם ישראל. התשובה רק מוכיחה כי התאגיד מבין שיש איתה בעיה והיא כעת תחת זכוכית מגדלת. מי שמטנף את דבריו באמירות שבח בעד מחבלים, אסור שמקומו יהיה עימנו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]