השרה שקד: "הימ"מ נותנת פרשנות מתוחכמת ונועזת במיוחד למשפט 'בתחבולות תעשה לך מלחמה'" - 0404
+
השרה שקד: "הימ"מ נותנת פרשנות מתוחכמת ונועזת במיוחד למשפט 'בתחבולות תעשה לך מלחמה'" דוברות המשטרה

השרה שקד: "הימ"מ נותנת פרשנות מתוחכמת ונועזת במיוחד למשפט 'בתחבולות תעשה לך מלחמה'"

שרת המשפטים, חברת הכנסת איילת שקד, ביקרה היום (חמישי) ביחידה המיוחדת ללוחמה בטרור של משמר הגבול ונחשפה ליכולות הלוחמים.

הביקור נפתח בסקירה של מפקד היחידה, נצ"מ נ', שהציג בפניה את מבנה, ייעודה, מומחיותה בתחומים שונים ואירועים מבצעיים משמעותיים בהם הלוחמים לקחו חלק.

לאחר הסקירה, השרה נחשפה לחלק מהאמצעים הקיימים ביחידה לרבות כלי נשק שונים ובסיום הביקור חזתה במספר תרגילים ותצוגות של יכולות הלוחמים שהדגימו השתלטות על מבנה תוך הגעה רכובה, גלישה מהגג ושימוש בחומרי נפץ מיוחדים.

במהלך הביקור אמר מפקד הימ"מ, נצ"מ נ', כי "הימ"מ ניצבת בשנים האחרונות בחוד החנית של המאבק בטרור ובפשיעה החמורה במדינת ישראל. לוחמינו פועלים בכל מקום ובכל המתארים שרק ניתן לחשוב עליהם ולדמיין אותם. חזקתה של היחידה טמונה בלוחמייה המנוסים והמקצועיים שפועלים למען מטרה אחת והיא ביטחון אזרחי ישראל".

כשנשאל מפקד הימ"מ על החיפושים אחר המחבל שביצע את הפיגוע בברקן, השיב לשרה שקד כי "כבר ניהלנו מרדפים שנמשכו שבועות וחודשים ארוכים אחר מחבלים. דבר אחד בטוח. במוקדם או במאוחר אנחנו נשים עליו את היד ונבוא איתו חשבון".

שרת המשפטים, איילת שקד, אמרה כי "הימ"מ נותנת פרשנות משלה, מתוחכמת ונועזת במיוחד למשפט "בתחבולות תעשה לך מלחמה". המלחמה היא גם נגד הטרור וגם נגד ארגוני פשע, מתוך מטרה לדאוג לביטחונם של אזרחי ישראל. אנחנו במשרד המשפטים ניתן את המענה המשלים שיסייע לכוחות הביטחון לבצע את מלחמתם על הצד הטוב ביותר".