בשבוע הבא: המפקחת על הבנקים תגיע לשימוע בפני ועדת החקירה להסדרי אשראי - 0404
+
בשבוע הבא: המפקחת על הבנקים תגיע לשימוע בפני ועדת החקירה להסדרי אשראי חדשות 0404

בשבוע הבא: המפקחת על הבנקים תגיע לשימוע בפני ועדת החקירה להסדרי אשראי

המפקחת על הבנקים תגיע בשבוע הבא לשימוע בפני ועדת החקירה להסדרי אשראי וועדת הכלכלה תדון בהצעת החוק לסינון אתרי פורנו. בנוסף לכך תדון הוועדה בהצעת החוק שתחייב גופים ציבוריים לאפשר לציבור פריסת תשלום חוב ללא ריבית, תכין לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק להסדרת ענף התיירות, תדון בהצעת חוק שתאפשר להרחיב את ההסדר להעלאת נוסעים בתח"צ מהדלת האחורית, תעסוק בתקנות ליישום חוק העיצובים ובנושאים נוספים

יום ראשון, י"ז בכסלו תשע"ט, 25 בנובמבר 2018

בשעה 10:30 – ועדת החקירה הפרלמנטרית להתנהלות המערכת הפיננסית בהסדרי אשראי ללווים עסקיים גדולים תתכנס לישיבה שתעסוק בבחינת התנהלות בנק ישראל והפיקוח על הבנקים בהסדרי אשראי ללווים עסקיים גדולים – בישיבה תשתתף המפקחת על הבנקים, ד"ר חדוה בר.

הישיבה תתקיים באולם ירושלים ותשודר בערוץ כנסת ובפורטל הוועדה באינטרנט https://bit.ly/2mIU2Fu.

יום שני, י"ח כסלו תשע"ט, 26 בנובמבר 2018

בשעה 09:30 – הוועדה תדון בהצעת תקנות העיצובים, שהגיש משרד המשפטים. התקנות נועדו להביא ליישום חוק העיצובים אותו אישרה הוועדה וקובע הסדרה מקיפה שתחול על עיצובים. הצעת החוק נועדה לקדם עיצובים חדשים, להקל על ההגנה לה יזכו המעצבים, ולעדכן את הוראות הדין בהתאם להתפתחויות בימנו לעומת הדין הקיים כיום, שמקורו בפקודה מנדטורית משנת 1924. לפי החוק החדש ניתן להגן על עיצוב באמצעות רישום בפנקס העיצובים, למשך 25 שנה בכפוף לתשלום אגרת חידוש מדי חמש שנים, או באמצעות עיצוב לא רשום שהוא אחד החידושים המרכזיים בחוק ומעניק הגנה מיום פרסום העיצוב ולמשך שלוש שנים.

בשעה 11:30 – הוועדה תמשיך להכין לקריאה ראשונה את ההצעה לתקן את חוק התקשורת, של ח"כ שולי מועלם רפאלי וחברות וחברי כנסת רבים נוספים, שנועדה להגביר מודעות לסינון אתרים פוגעניים. ח"כ מועלם רפאלי מבקשת לחייב את ספריות האינטרנט להודיע ללקוחות על האפשרויות לחסימת אתרים ותוכן פוגעני בשורה של אמצעים, בהם בין היתר משלוח מסרון והודעת דוא"ל ללקוחות. הוועדה תדון גם בהצעה דומה של ח"כ מיקי זוהר, שמבקשת לאפשר לספקיות האינטרנט לספק תוכנת סינון אתרים כברירת מחדל וללא תשלום. עוד מציע ח"כ זוהר לתמרץ את הספקיות ולשלם להן, מקופת המדינה, 30 אגורות על כל מנוי שיעשה שימוש בתוכנת סינון.

בשעה 13:30 – הוועדה תדון בבקשת משרד האנרגיה לתקן את צו הפעלת רכב העוסק בהפעלת רכב מנועי בבנזין. משרד האנרגיה מבקש לאפשר שימוש בדלק המכיל תערובת של 85% בנזין ו-15% מתנול המשמש תחליף דלקים. בהתאם לצו, מכירת הדלק תעשה לאחר סימון בולט של משאבת התדלוק כך שרק מי שמעוניין בכך יעשה בו שימוש.

יום שלישי, י"ט כסלו תשע"ט, 27 בנובמבר 2018

בשעה 09:30 – הוועדה תחל להכין לקריאה שנייה ושלישית את ההצעה הממשלתית לתקן את פקודת התעבורה, העוסקת בפיקוח על תשלום דמי נסיעה באוטובוסים. ההצעה נועדה לאפשר להרחיב את ההסדר להעלאת נוסעים לאוטובוסים גם מהדלת האחורית. עם זאת, בדברי ההסבר צוין כי האפשרות עלולה להגדיל את מספר האנשים שימנעו מתשלום, וכי תצפיות העלו שבירושלים מדובר ב-9% מהנוסעים, בגוש דן 5%, במטרונית בחיפה כ-14.5% ובקווי באר שבע 23%. לכן מוצע להרחיב את האפשרות לעלייה מכל הדלתות רק אם יקבעו כללים אפקטיביים לפיקוח על תשלום דמי הנסיעה. באשר לכך מוצע, בין היתר, להעלות את הקנס מסכום מרבי של 180 שקלים למקסימום של 250 שקלים.

בשעה 12:00 – הוועדה תדון בבקשת משרד המשפטים לתקן את תקנות המתווכים ולהפחית ב-40% את האגרות שנדרשים לשלם המתווכים במקרקעין לצורך חידוש רישיון. כיום עומדת האגרה על סך של 361 שקלים, ולפי ההצעה היא תופחת ל-217 שקלים. ההפחתה המוצעת מצטרפת להפחתה של 25% שכבר אישרה הוועדה לפני כשנה.

בשעה 12:15 – הוועדה תדון בבקשת משרד המשפטים לתקן את תקנות המתווכים במקרקעין העוסקות בפעולות שיווק של מתווך. לפי ההצעה, בתקופה בה מתווך מקבל בלעדיות על שיווק נכס הוא יחויב לבצע 4 פעולות שיווק, במקום שתיים כיום.

בשעה 13:30 – לבקשת חברי הכנסת בצלאל סמוטריץ' ומנחם אליעזר מוזס תדון הוועדה בטענה לחוסר שקיפות כרוני ברפורמה במשק החשמל. בבקשה לקיים את הדיון טוענים חברי הכנסת כי רשות המסים גיבשה לאחרונה מתווה לפטור ממס לתשלומים לעובדי חברת החשמל במסגרת הרפורמה, אך משרד האוצר וחברת החשמל מסרבים לחשוף אותו. לכן מבקשים חברי הכנסת לקיים "דיון דחוף בחובת השקיפות של הפקידות כלפי הממשלה והכנסת, לפני מתן התחייבויות בעלות משמעויות כבדות. כמו כן ראוי שוועדת הכלכלה, שאישרה את הרפורמה, תקבל לעיונה את מתווה הפטור".

יום רביעי, כ' בכסלו תשע"ט, 28 בנובמבר 2018

בשעה 09:30 – הוועדה תכין לקריאה ראשונה את הצעת החוק של היו"ר, ח"כ איתן כבל, עליה חתומים חברות וחברי כנסת רבים נוספים, שנועדה לחייב גופים ציבוריים לאפשר לצרכנים לפרוס חיובים לתשלומים באמצעות שוברים. כיום גופים ציבוריים רבים מאפשרים פריסת חוב לתשלומים רק באמצעות עסקת קרדיט בכרטיס אשראי, דבר שגדיל את הוצאות הלקוחות ומוסיף ריבית על התשלום. הצעת החוק של היו"ר כבל, שנכתבה בשיתוף עמותת ידיד, נועדה לסייע בעיקר לאוכלוסיות המוחלשות ולחייב גופים ציבוריים לאפשר פריסת חוב לתשלומים גם בלי לשלם ריבית לחברות כרטיסי האשראי – באמצעות שוברי תשלום. כמו כן תדון הוועדה בהצעה של ח"כ אורלי לוי אבקסיס לתקן את חוק משק החשמל ולחייב את חברת החשמל לאפשר ללקוחות לפרוס את חשבון החשמל לתשלומים ללא ריבית.

הישיבות ישודרו בפורטל הוועדה. לכניסה לפורטל לחצו כאן