אפליקציה חדשה מאפשרת לנווט בתוך מבנים סגורים - היכן שגוגל ו-Waze לא מאפשרים ניווט - 0404
+
אפליקציה חדשה מאפשרת לנווט בתוך מבנים סגורים – היכן שגוגל ו-Waze לא מאפשרים ניווט 0404

אפליקציה חדשה מאפשרת לנווט בתוך מבנים סגורים – היכן שגוגל ו-Waze לא מאפשרים ניווט

אפליקציה חדשה בשם Navin המאפשרת לנווט בתוך מבני ציבור, כבתי חולים, קניונים, אוניברסיטאות ומרכזי קניות. היכן שקליטת ה-GPS הולכת לאיבוד ולכן אפליקציות כמו מפות גוגל ו-Waze אינן רלוונטיות. כך מתאפשר לאתר חנויות, מסעדות, מעליות, שירותים, חברים, שערי יציאה, ולנווט אליהם בהליכה במקום לבצע סיורים במבנה לחיפוש אחר האטרקציה הרצויה.

המערכת פותחה על ידי סטארטאפ שייסד שי רונן, נווט קרב ב-F16 בשימוש בטכנולוגיות של מטוסי קרב שאינן מסתמכות על לוויינים. בניית מאגר הנתונים של תוואי המבנים נבנה על ידי המשתמשים עצמם, אפשר לעבור באפליקציה למצב "ממפה" מה שמאפשר לטלפון לאסוף מידע תוך כדי תנועת המשתמש בחלל המבנה. המידע נאסף באנונימיות ללא פרטי המשתמש באמצעות החיישנים של הסמארטפונים, לכן ככל שיותר אנשים יורידו את האפליקציה כך המפות יהיו עדכניות ומדויקות יותר.

האפליקציה יודעת להתייחס לגורמים שרלוונטיים להולכי רגל כמו מציאת הדרך הקצרה גם במקרה של שערים סגורים, כפי שקורה בעיקר בשעות הערב או במהלך השבת. כך המשתמש ינווט דרך שער פתוח ולא יאלץ להקיף את המבנה כדי להגיע ליעד, או להיות מופתע שאינו יכול לצאת. האפליקציה נותנת פתרון לניווט במבנים מרובי קומות, ומאפשרת לחברים ובני משפחה לנווט ולחבור בקלות עד למפגש בתוך המבנה, ללא צורך להתקשר או לשלוח הודעות עד שמוצאים זה את זה.

שי רונן, מנכ"ל וממייסדי Navin: "החברה פועלת להוספת מבנים ציבוריים נוספים כדוגמת שדות תעופה, מה שיאפשר למשתמשים לדעת את זמן ההגעה המשוער בחישוב זמן ההמתנה בתורים של הולכי-רגל, למשל בעמדות הבידוק, הצ'ק אין וכו' בדומה לחישוב המתבצע בווייז לגבי פקקי מכוניות. כך שהמשתמש יוכל לנווט גם לשדה התעופה במדינה זרה, ובתוך הטרמינל ישירות עד לדלפק הטיסה. בהמשך נשלב גם מיפוי חניונים מה שיאפשר את איתור הרכב בחניה".

Navin נוסדה על ידי שי רונן המשמש כמנכ"ל, ליאור רונן מהנדס מחשבים ומומחה בגלי רדיו, והיזם הסדרתי גידי ברק. החברה גייסה עד היום מעל שני מיליון דולר וקיבלה מענק מהרשות הישראלית לחדשנות.