ארדן יצא לביקור מדיני באירופה במטרה להעצים את המאבק ב-BDS - 0404
+
ארדן יצא לביקור מדיני באירופה במטרה להעצים את המאבק ב-BDS המשרד לבט"פ

ארדן יצא לביקור מדיני באירופה במטרה להעצים את המאבק ב-BDS

השר לנושאים אסטרטגיים גלעד ארדן יצא היום לביקור מדיני באירופה, ויבקר בגרמניה ובאיטליה במטרה לקדם את המאבק ב-BDS במדינות אלה באירופה בכלל. השר ארדן ייפגש עם גורמים מדיניים, ראשי הקהילה היהודית ונציגי ארגונים פרו ישראלים, וכן יהיה הנואם המרכזי בכנס הפרו ישראלי הגדול באירופה ובכנסים נוספים בהשתתפות אלפי תומכי ישראל, יהודים ולא יהודים, מאירופה.

במשרד לנושאים אסטרטגיים מציינים כי אירופה הינה המוקד המרכזי של ארגוני החרם ומעריכים כי פועלים היום ביבשת עשרות רבות של ארגוני BDS. בשנה האחרונה חשף המשרד לנושאים אסטרטגיים כי האיחוד האירופי, ומדינות החברות באיחוד, מממנות באופן ישיר ועקיף את ארגוני ה-BDS בהיקפים של מיליוני יורו בשנה. המימון המדינתי הינו אחד ממקורות המימון העיקריים של התנועה שפועלת להשחרת ישראל בזירה הבינלאומית. השר ארדן צפוי להתייחס לנושא המימון בפגישותיו כמו גם לקשרים שבין ארגוני BDS לארגוני טרור. ארדן יאמר למקביליו באירופה כי יש לעצור כל מימון רשמי לארגונים המקדמים חרמות או הקשורים לארגוני טרור פלסטיניים. בשבועות הקרובים המשרד לנושאים אסטרטגיים יציג דו"ח מקיף בנושא, שמראה את "הדלת המסתובבת" של פעילי טרור שעוברים לארגוני ה-BDS.

ארדן הגדיר את אירופה כיעד מרכזי למאבק ב- BDS ובדה-לגיטימציה. בשנת 2018 קיים המשרד למעלה מ-15 אירועים, כנסים ותדרוכים מדיניים ותקשורתיים באירופה בדגש על המדינות הבאות: ספרד, צרפת, בריטניה, גרמניה, שבדיה, דנמרק, צרפת, איטליה ופולין.

ארדן: "אירופה היא מרכז הפעילות של תנועת ה-BDS. הארגונים הללו, שלרבים מפעיליהם יש היסטוריה של פעילי טרור, ממומנים בהיקפים גבוהים מכספי המדינות ביבשת, תוך שהם מקדמים פעילות אנטישמית שמטרתה להשחיר את מדינת ישראל ולקעקע את הלגיטימציה שלה כמדינה יהודית ודמוקרטית. אני רואה חשיבות רבה בפעילות שלנו באירופה, שבאופן מוצהר אינה תומכת בחרם על ישראל אך בפועל מממנת אותו ומאפשרת לו לפעול באין מפריע. בשנה האחרונה הנחתי את משרדי לפעול בהרחבה באירופה, לתמוך בגורמים פרו ישראלים ולקיים פעילות ענפה למאבק בארגוני החרם והדה-לגיטימציה. לשמחתי אנו מתחילים לראות את פירות המאבק, בדמות חקיקות ופסקי דין נגד ה-BDS באירופה, סגירת חשבונות בנק של פעילים אנטי-ישראליים והתגייסות חסרת תקדים של פעילים פרו-ישראליים רבים למאבק בחרם".

הביקור יחל בפרנקפורט, גרמניה, שם יבקר השר ביום שישי במטה המשטרה הפדרלית, ה-BKA, איתה משטרת ישראל מקיימת שיתוף פעולה פורה ורחב-היקף. ביום ראשון, ה-25 בנובמבר, יהיה השר ארדן הנואם המרכזי בכנס המכונה "ה-AIPAC של אירופה" בשל היותו הכנס הפרו ישראלי הגדול ביותר ביבשת בהשתתפות למעלה מ-3,000 משתתפים.

המסר אותו יעביר השר ארדן באירועים הפומביים ובפגישותיו המדיניות הוא שאירופה חייבת להילחם ב-BDS , בדיוק כפי שהיא חייבת להילחם באנטישמיות: "ה-BDS הוא ביטוי לאנטישמיות חדשה, במסגרתה מנוהלת תעמולה שקרית לשלילת זכות הקיום כמדינה יהודית, ואת מסע ההסתה הזה צריך לעצור". בנוסף, השר ארדן צפוי להתייחס גם לסוגית הגרעין האיראני ולסנקציות האמריקאיות נגד איראן שנכנסו לתוקף החודש, ולבקר את מדיניותה של גרמניה שממשיכה לקיים קשרי מסחר ענפים עם איראן.

במהלך הכנס בפרנקפורט יקיים המשרד לנושאים אסטרטגיים פעילות נרחבת לחיזוק המאבק בחרם: כינוס יבשתי של רשת #DigiTell האירופית: רשת של בלוגרים ומנהלי מדיה חברתית מכל העולם שהוקמה על ידי המשרד לנושאים אסטרטגיים, במטרה להילחם בהשחרת ישראל ברשת האינטרנט. עוד תוצג בכנס פעילות שמממן המשרד לחשיפת תוצרת חקלאית ממועצה אזורית בקעת הירדן, על ידי תושבי הבקעה, יהודים ומוסלמים כאחד.

ביום שני ינאם השר ארדן בכנס מיוחד בסנאט האיטלקי ברומא תחת הכותרת "שגרירים של אמת". הכנס מתקיים במסגרת פעילות שמקיים המשרד לנושאים אסטרטגיים יחד עם תנועת מכבי העולמית, במסגרתה מתקיימים כנסים למאבק בדה-לגיטימציה של ישראל ברחבי העולם. בכנס צפויים להשתתף סגן ראש הממשלה ושר הפנים של איטליה, Matteo Salvini סגן שר החוץ Guglielmo Picchi וכן בכירים מדיניים נוספים. השר ארדן צפוי לקיים פגישה מדינית עם סגן ראש הממשלה ושר הפנים Salvini, על מנת לדון בחיזוק קשרי ביטחון-הפנים בין ישראל לאיטליה ובשיתוף הפעולה במאבק נגד הטרור.

בשנה האחרונה קיים המשרד לנושאים אסטרטגיים 4 כנסים יחד עם תנועת מכבי העולמית בהשתתפות אלפי אנשים בדרום אפריקה, סן דייגו, גואטמלה ופולין. בהמשך צפויים להתקיים עוד 5 כנסים בצ'ילה, דנמרק, שבדיה, איטליה וישראל.