השיחה המפלילה: נעצרו שלושה צעירים בחשד להצתת מבנה כנקמה - 0404
השיחה המפלילה: נעצרו שלושה צעירים בחשד להצתת מבנה כנקמה

השיחה המפלילה: נעצרו שלושה צעירים בחשד להצתת מבנה כנקמה

חקירת המשטרה בעקבות אירוע בו נשרף כליל מבנה מגורים ארעי באשדוד, הביא למעצרם של שלושה חשודים (19 ,21) ביניהם קטין (17.5). את שני החשודים הבגירים שלח למשימה הקטין בהיותו מאושפז בבית החולים לאחר שנפצע בקטטה עם המתגורר במקום, קרוב משפחתו.

במהלך חקירה שערכו חוקרי התשאול, השלושה נחקרו וחלקם קשר עצמו למיוחס, פרט לקטין שהכחיש כל קשר למעשה ובהמשך בחר לשמור על זכות השתיקה על אף הראיות שהוטחו בפניו.

תחילת הפרשיה בשלהי חודש מרץ עת התקבל דיווח על הקטין שנפצע בהיותו בעיר אשדוד בסמוך לבית סבתו. אז טען הקטין כי נפל על מתלה כביסה ומכך נגרמו חבלותיו, טענה שנתמכה אף בעדות שנגבתה במקום מקרוב משפחה שנכח. הקטין אושפז בבית החולים "ברזילי" לתקופה בה החלים מפציעתו. ימים ספורים לאחר מכן (31.3.17) מעט לאחר חצות, התקבל דיווח במשטרה על מבנה ארעי שעולה באש באשדוד. כתוצאה מכך נפגעו מספר דיירי האזור משאיפת עשן ונגרם נזק לדירות סמוכות.

חקירה שהחלה בעקבות המקרה ואיסוף מודיעיני העלתה כי קיים קשר בין המקרים. עדויות שהחלו להיאסף הצביעו על חברו האשדודי של הקטין שנהג לבקרו בבית החולים. החשוד נעצר לחקירה בה הכחיש את החשד המיוחס לו וטען כי כלל לא דיבר עם חברו בבית החולים אלא חברו האחר שנכח עמו. מנגד, טען בחקירתו החשוד השני כי לא כך הם פני הדברים וכי דווקא החשוד האשדודי הוא זה ששוחח עם חברם המאושפז.

במהלך פעולות החקירה אספו חוקרי המשטרה ראיות כנגד השלושה, ביניהן שיחת טלפון שהוקלטה במכשירם הסלולרי בה נשמעים הקטין ואחד החשודים ובמהלכה מתייעצים לעניין גרסה שימסור במידה וייעצר, וזאת לאחר שנעצר חברם על ידי המשטרה.

במהלך השיחה מציין החשוד הבגיר באוזני חברו הקטין כי נראה לו שעד עכשיו החשוד האחר שנעצר לא הודה בחקירה כי אם היה מודה אז היו באים, המשטרה, גם אליו. ואז שאל את חברו – "אין מצלמות, נכון ?". עוד עלה בחקירה כי בליל ההצתה שוחח הקטין ממיטתו בבית החולים והכווין את שני חבריו תוך מתן הנחיות כיצד לפעול ומה לעשות עד שתושלם המשימה לכאורה של הצתת המקום.

במהלך השיחה הופתע חברו של הקטין בעת שהגיע למקום ואומר "זה ליד הבית של סבתא שלך", אז מרגיעו הקטין ואומר לו – "כנס, אני על הקו" ומנחה אותו – "תצית, יאללה נו … תצית, עוד חמש דקות תזמין מכבי אש".

IMG_2342IMG_2341

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]