ארדן: "קרובים יותר מתמיד לשלוט ברצועת עזה" - 0404
+
ארדן: "קרובים יותר מתמיד לשלוט ברצועת עזה" המשרד לבט"פ

ארדן: "קרובים יותר מתמיד לשלוט ברצועת עזה"

השר לנושאים אסטרטגיים, גלעד ארדן, אמר בוועידת הדיפלומטים של הג'רוזלם פוסט כי כל מי שתומך בישראל צריך להפסיק להשתמש ב-airbnb ולפנות לשירותים אחרים.

השר ארדן חושף: מאחורי ההחלטה של AIRBNB עומדים החלטת מועצת הבטחון 2334 שהעביר אובמה בסוף כהונתו הקוראת להבדיל או להבחין בין ישראל לבין יהודה ושומרון, ירושלים המזרחית והגולן ורשימה שחורה בינ"ל של חברות שמבצעות פעילות כלשהי מעבר לקו הירוק שמועצת זכויות האדם מנהלת.

ארדן: "ההחלטה שהוביל אובאמה במועצת הביטחון של האו"ם, סייעה להעניק לגיטימציה להחלטת מועצת זכויות האדם להקים רשימה שחורה בינלאומית. מדיניות זו של בידול ואבחנה בין ישראל לבין יהודה ושומרון היא מפלה, משיגה את התוצאה ההפוכה ומסוכנת. מדיניות זו נועדה לערער את עצם הפעילות שיכולה לשמש כבסיס לשלום בר קיימא.

אם מועצת זכויות האדם אכן תפרסם את הרשימה השחורה של החברות הסוחרות מעבר לקו הירוק, על ארה"ב ודמוקרטיות אחרות להגיב על ידי הפסקת כל המימון לאו"ם עד לסיום ההטיה האנטי-ישראלית הזו".

בנוגע לעזה אמר ארדן: "המעבר מהגנה להתקפה כנגד חמאס פירושו חיסולים ממוקדים של מנהיגי הטרור בזרוע הצבאית של חמאס. ופירוש הדבר להיות מוכן להשתלט על רצועת עזה ולהחזיק בה, עד שנפרק את תשתית הטרור. היום אנחנו קרובים יותר מתמיד, מאז תכנית ההתנתקות ההרסנית, להיאלץ לשלוט בחלקים מרצועת עזה או בכולה".

לגבי החלטת AIRBNB אמר ארדן: "לאור החלטת AIRBNB להיכנע ללחץ של מועצת זכויות האדם ושל ה-BDS, אנו בוחנים מספר רב של מסלולי פעולה. מצד אחד ננסה להסביר לחברה מדוע החלטתה מוטעית ומזיקה. במקביל, נבחן דרכים אחרות לפעולה. אני מתכוון לבקש מבכירים אמריקאים לשקול שימוש בחקיקה הקיימת נגד אפליה והחרמות. מדינות ועובדיהן אינן צריכות לעשות עסקים עם חברות המפלות את ישראל. כמו כן נבחן האם מדובר בהפליה אסורה על בסיס לאום על פי החוקים בצרפת ובמקומות אחרים. אזרחי ישראל רשאים לשקול הגשת תביעות נגד החלטה זו על פי חוק בישראל".