הנשיא טראמפ מגבש קואליציה פנימית לקראת תקיפה בצפון קוריאה - 0404
הנשיא טראמפ מגבש קואליציה פנימית לקראת תקיפה בצפון קוריאה גייג' סקידמור, ויקיפדיה

הנשיא טראמפ מגבש קואליציה פנימית לקראת תקיפה בצפון קוריאה

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, פועל לגיבוש קואליציה פנימית המורכבת מחברי הסנאט האמריקני, הבית העליון של הקונגרס, לקראת תקיפה צבאית נגד קוריאה הצפונית.

כבר בשעות הקרובות יגיעו כל 100 חברי הסנאט אל הבית הלבן ויקבלו סקירה מקיפה על המתרחש במשטרו של קים ג'ונג-און, שלאחריה מקווה הנשיא טראמפ לגבש דעת קהל מאוחדת ותומכת במהלך שעתיד לבצע הצבא האמריקני בימים או בשבועות הקרובים.

בינתיים הולכים ומתרבים הדיווחים אודות תנועות צבאיות בקוריאה. בעוד שבדרום קוריאה הולך ופורס הצבא האמריקני את מערכת ההגנה המרחבית THAAD, הצפון ממשיך בשלו ואתמול שיגר כ-400 רקטות במקביל כחלק מתרגיל שנערך במדינה.

ניתן יותר מלהניח כי ההתמודדות של ארצות הברית מול קוריאה הצפונית תהיה שונה מזו שמבוצעת מול סוריה. בעוד שתקיפה בודדת נגד משטרו של הרוצח אסד הספיקה כדי להרתיע אותו זמנית מלהשתמש בנשק כימי, נראה כי תקיפה מוגבלת בצפון קוריאה עלולה להצית מלחמה של ממש.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]