כשרכב ערבי נשרף - ״המשטרה וצה״ל מוזעקים״ וכשרכב יהודי מוצת? - 0404
כשרכב ערבי נשרף – ״המשטרה וצה״ל מוזעקים״ וכשרכב יהודי מוצת? חדשות 0404

כשרכב ערבי נשרף – ״המשטרה וצה״ל מוזעקים״ וכשרכב יהודי מוצת?

כוחותינו מצה״ל והמשטרה מיהרו הלילה לאירוע במהלכו עלה באש רכב של תושב ערבי בחווארה בשומרון. מיד נפתחה חקירה ובמקביל, הבוקר מיהרו במשטרת ישראל לדווח לתקשורת על האירוע וגם לרמוז כי מדובר בחשד שיהודים הם אלה המציתים.

מתי שמעתם שמשטרת ישראל או צה״ל נזעקים לאירוע של שריפת רכב של יהודים? גשו למשל ליהודים החיים במזרח ירושלים – שם תשמעו על כמה וכמה אירועים שבהם הציתו ערבים כלי רכב של יהודים. בדקו אצלנו כאן בארכיון החדשות כמה כלי רכב של יהודים, רכבי הסעות ואבטחה הוצתו בכפר השילוח (סילוואן) בירושלים. אירועים דומים בוצעו גם בלוד, ברמלה, בחיפה ועוד ועוד. שם, לא שמעתם שכוחות צה״ל ומשטרה הוזעקו למקום.

אבל בואו ונניח לרגע בצד את כל הצתות כלי הרכב המבוצעים ע״י ערבים (חלק תועדו במצלמות אבטחה) ונתמקד רק בחווארה. כן, באותו כפר ערבי עוין ועמוס בטרור. באותו כפר ערבי ממנו מושלכים אבנים ובקבוקי תבערה לעבר כלי רכב של יהודים מתוך מטרה ברורה לשרוף את אחינו בעודם בחיים. בקבוקי תבערה רבים פגעו בכלי רכב שחלפו שם. לעיתים ישבה נהגת צעירה לבדה ברכב, לעיתים אם ותינוק. המפגעים מחפשים בדיוק אותם. כמה שיותר לפגוע, לשרוף, לרצוח. אני לא מוצא בארכיון החדשות שלנו וגם לא בזכרוני הטוב הודעות של המשטרה על הזנקה למקום הפיגוע. עזבו את זה, אני מבטיח לכם שגם לרוב הפיגועים האלה אף אחד לא קפץ ומן הסתם, המשטרה גם לא דיווחה עליהם לתקשורת.

ברגעים אלה המחלקה לפשיעה לאומנית מחוז יו״ש כבר עובדת מסביב לשעון במטרה לאתר יהודים חשודים ולשייכם לאירוע בחווארה. חבל שאותה מחלקה לא פעלה אפילו במשך דקה אחת לחפש את הערבים הנתעבים מחלחול שחדרו לבית הכנסת בכרמי צור לפני יותר משנה, אספו ספרי קודש לערימה והציתו אותם. או אז, מראש הממשלה ומטה מיהרו לגנות ולהבהיר שהאשמים יובאו לדין, אך גם שם עבדו על כולם בעיניים. עד לרגע זה אפילו חקירה לא נפתחה. אפליה כנגד יהודים כבר אמרנו? (בתמונה: רכב יהודי שהוצת בכפר השילוח. לשם אף אחד לא קפץ).

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]