נכנעה ללחץ: חברת Airbnb העולמית הודיעה כי תסיר מהאתר דירות ברחבי יו"ש - 0404
+
נכנעה ללחץ: חברת Airbnb העולמית הודיעה כי תסיר מהאתר דירות ברחבי יו"ש

נכנעה ללחץ: חברת Airbnb העולמית הודיעה כי תסיר מהאתר דירות ברחבי יו"ש

מצטרפת לחרם על ארצנו: ענקית השכרת הדירות הודיעה הערב (שני) כי תפסיק לעבוד עם בעלי דירות מאחורי הקו הירוק בישראל ותסיר מהאתר שלה כ-200 דירות.

"הגענו למסקנה שאנחנו צריכים להסיר את הדירות שרשומות בהתנחלויות ישראליות בגדה המערבית הכבושה, שנמצאת בלב הסכסוך בין הישראלים לפלסטינים", נרשם בהודעה הרשמית.

בהמשך ההודעה נכתב כי, "יש דעות סותרות בנוגע לשאלה אם חברות צריכות לעשות עסקים בשטחים הכבושים שהם המוקד לסכסוכים ההיסטוריים בין ישראל לפלסטינים. החוק בארה"ב מאפשר לחברות כמו Airbnb לעשות עסקים בשטחים אלה. במקביל, רבים בקהילה הבינלאומית מאמינים שחברות לא צריך לעשות שם עסקים, כי הם מאמינים שחברות לא צריכות לעשות רווח על אדמות שאנשים נעקרו מהם. אחרים מאמינים שחברות לא צריכות לסגת מפעילות עסקית באזורים אלה.

אנחנו בהחלט לא המומחים כשמדובר בסכסוכים היסטוריים באזור הזה. הצוות שלנו נאבק עם הבעיה הזו ואנחנו התאמצנו להגיע לגישה הנכונה".

עודד רביבי, ראש מועצת אפרת וראש אגף קשרי חוץ של מועצת יש"ע: "מאכזב לראות שבגלל לחץ של קיצוניים האתר נכנע ופוגע בעצם מהות קיימו וייחודו. היתרון של האתר היה היכולת להפגיש אנשים, לגרום לשיח ולשאלות ולא רק לעשות כסף. ההחלטה עושה עוול למתיישבים, מהווה כניעה לקיצוניים ותתברר כשגוייה וכמרחיקה את השלום".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com