נתניהו: ״אני לא זקוק לפקחים ״מימין״ כביכול - לא צריך שישמרו עליי״ - 0404
+
נתניהו: ״אני לא זקוק לפקחים ״מימין״ כביכול – לא צריך שישמרו עליי״ שלמה מור

נתניהו: ״אני לא זקוק לפקחים ״מימין״ כביכול – לא צריך שישמרו עליי״

ראש הממשלה נתניהו אמר בפתח ישיבת סיעת הליכוד כי הוא לא צריך שישמרו עליו.

נתניהו: ״בימים האחרונים דיברתי עם כל ראשי מפלגות הקואליציה. אמרתי להם: בעת הזאת אסור להפיל את הממשלה. חייבים לגלות אחריות! אני שמח שהמאמצים הללו נשאו פרי. יש לנו עוד שנה שלמה עד הבחירות. יש לנו עוד הרבה עבודה לעשות.

אזרחי ישראל מצפים שנמשיך יחד, כדי שנביא עוד הישגים גדולים למדינה שלנו: עוד הישגים בכלכלה, עוד הישגים בביטחון, עוד הישגים ביחסי החוץ, עוד הישגים בכל תחום. כדי להמשיך ביחד אנחנו חייבים משמעת קואליציונית. אין "מורדים", אין "חסרים", אף אחד לא עושה דין לעצמו ובעיקר, בעת הביטחונית הרגישה הזאת, אסור שהקבינט יהפוך מכשיר להדלפות, ואסור שהקבינט יהפוך לכלי לניגוח פוליטי.

ביטחון ישראל הוא מעל לפוליטיקה.

אני רוצה לומר דבר נוסף: אני לא זקוק לפקחים "מימין" כביכול. אני לא צריך שישמרו עליי. אני שומר. אני שומר על המדינה שלנו. אני שומר על הביטחון שלנו. אני שומר על הילדים שלנו. אני מזכיר לכם שהובלתי את המדינה במשך 11 שנים מול לחצים כבדים מהקהילה הבינלאומית.

לחצים כבדים לעשות ויתורים מפליגים ומסוכנים. לא היה ראש ממשלה בישראל שהיה נתון ללחצים כאלה – ועמד בהם. אני לא יודע מה היה קורה, אם היה כאן ראש ממשלה אחר. אני מניח שתוך זמן קצר, או שהוא היה בורח מן המערכה, או שהיינו רואים עקירת יישובים וויתורים על צרכי הביטחון החיוניים שלנו. אצלי זה לא קרה, ואצלי זה לא יקרה.

אז עם כל הכבוד, אין צורך בפקחים, אין צורך בשומרים. יש צורך. יש צורך בעבודה משותפת, יש צורך באחדות המטרה. יש צורך במשמעת קואליציונית, של כל הסיעות ושל כל החברים. מעל הכל, יש צורך בהתנהגות הולמת ואחראית של כל חברי הקבינט, למען ביטחון ישראל.

חבריי, זה מה שאזרחי ישראל מצפים מאיתנו, וזה בדיוק מה שאנחנו צריכים לעשות".