5 טיפים למתאמן המתחיל בחדר כושר שרוצה להגיע לתוצאות - 0404
+
5 טיפים למתאמן המתחיל בחדר כושר שרוצה להגיע לתוצאות Pixabay

5 טיפים למתאמן המתחיל בחדר כושר שרוצה להגיע לתוצאות

רציתם לבנות גוף שרירי, להוריד את מסת השומן או לחטב את הגוף. במשך שנים לא עשיתם שום דבר כדי לקדם את העניין אבל לבסוף הגיע הזמן ונרשמתם. נרשמתם להתאמן בחדר כושר ואתם רוצים כבר לראות את התוצאות.

אולי כבר שמעתם על אבקת חלבון ואולי לא, אז חשוב שתשלימו פערים. הטיפים שלהלן יעזרו לכם להבין למה הן חשובות וכיצד כמה צעדים משמעותיים נוספים יעזרו לכם להגיע לתוצאות מהר יותר, בריא יותר וטוב יותר.

מדוע החלבון חשוב כל כך למתאמנים

קודם כל, נסביר מדוע אבקות חלבון מהוות תוסף תזונה חשוב כל כך, שמועיל למתאמנים בחדרי כושר. חלבון איכותי בריכוז גבוה נספג מהר יותר בגוף ומספק לו תועלות חשובות ביותר. האבקות הללו, שניתן לערבב לשיק טעים ומזין עוזרות לגוף לבנות מסת שריר מהר יותר. הן מוסיפות כוח לאימון ומאפשרות להתאמן ביעילות וחשוב לא פחות, גם עוזרות לקצר את משך ההתאוששות שלאחר האימון. זה חשוב מאוד ומפחית את הסיכוי לפציעה ולהתכווצויות. אגב, מלבד אבקת חלבון למתאמנים כדאי לשלב חלבונים גם בתזונה שלכם – טונה, ביצים ודגנים יהיו מקום טוב להתחיל בו.

סדרו את האימון

המגוון של מתקני הכושר והמשקולות, הגומיות והקפיצים בחדר הכושר גדול מאוד. מאחורי המגוון הזה חשוב שתסדרו את האימון שלכם בצורה טובה ונכונה. הכלל והטיפ שלנו לעניין זה פשוט בתכלית: את האימון חשוב לפתוח בעבודה על השרירים הגדולים יותר בגוף. אלה הם שרירים כדוגמת שרירי החזה, הגב, הירכיים. רק לאחר מכן עוברים לעבודה על השרירים הקטנים יותר בגוף כדוגמת שרירי הזרועות, שרירי השוק.

המנוחה חשובה בשבילכם

מתאמנים מתחילים בחדר הכושר חושבים לפעמים שאם יעמיסו על הגוף יותר ויותר הם גם יתקדמו טוב יותר. חשוב לדעת שהשרירים נבנים ומתחדשים דווקא בזמני המנוחה שבין האימונים. לכן, אין ספק שהאימונים צריכים להיות חזקים ומאתגרים, אבל חשוב לא פחות להשאיר את הזמן הנכון למנוחה והתאוששות. כאשר מאמצים את הגוף בעבודה על משקולות ועומסים גדולים, חשוב שתהיה מנוחה של יום ואפילו יומיים בין האימונים (תלוי בדרגת הקושי). עבור מרבית האנשים, מספיק להתאמן שלוש פעמים בשבוע כדי להגיע לתוצאות יפות מאוד. אימונים נוספים יכולים להתרכז בשיפור סיבולת לב ריאה, סיבולת השרירים וגם גמישות.

כמה זמן צריך להתאמן

טיפ חשוב נוסף הינו בעניין משך האימון המומלץ. אימונים ארוכים מדי אינם מועילים, ממש כפי שהדבר נכון לגבי אימונים קצרים מדי. אין ספק שמשך הזמן של כל אימון תלוי בכושר הנוכחי שלכם, אבל יש עוד דבר שנוכל לומר לכם. אימון חזק במשקולות לא צריך להיות ארוך יותר מחצי שעה בכל פעם או מקסימום שעה, לא יותר. ככל שהעבודה היא עם משקלים יותר גדולים ביחס למשקל המקסימלי שאתם יכולים להרים או לדחוק, כך חשוב שהאימון יהיה קצר יותר. אם מדובר לא באימוני כוח אלא באימוני סיבולת שריר, האימון האפקטיבי ארוך יותר. רק נזכיר שסיבולת שריר משיגים על ידי עבודה עם משקלים יותר נמוכים, אבל עם יותר חזרות על כל תרגיל ועל כל תנועה.

וודאו שאתם עובדים מדויק

טיפ אחרון להפעם – וודאו שאתם עובדים מדויק. לא רק מספר החזרות חשוב ולא רק העומס שאתם מפעילים על השרירים. כל תנועה צריכה להיות מחושבת. באימונים הראשונים וודאו כי יש מי שמראה לכם מהן התנועות וכי אתם יודעים לחזור עליהן נכון. כך התוצאות מושגות מהר ונכון וגם מתאמנים בריא יותר.

מבזקיםלכל המבזקים