טיילו בחפירות הכותל ועוכבו לחקירה. עו"ד פילץ: "אובססית המשטרה בהר הבית" - 0404
טיילו בחפירות הכותל ועוכבו לחקירה. עו חוננו

טיילו בחפירות הכותל ועוכבו לחקירה. עו"ד פילץ: "אובססית המשטרה בהר הבית"

סיור תמים בחפירות הכותל הסתיים במעצר ופתיחת תיק פלילי. ביום ראשון האחרון הגיע מדריך טיולים ירושלמי יחד עם אדם נוסף לחפירות הכותל הדרומי, השניים ערכו סיור במקום, צפו בעתיקות ובממצאים הארכאולוגים במקום. לאחר זמן קצר, להפתעתם הגיעו שוטרים ועיכבו את השניים.

"המדריך והאדם הנוסף הראו לשוטרים כי השער היה פתוח, וסיפור כי המאבטח שעמד בכניסה אפשר להם להיכנס, אך השוטרים היו נחושים ולקחו את השניים לתחנת המשטרה" סיפר עו"ד רחביה פילץ מארגון חוננו אשר העניק סיוע משפטי לשניים.

במשך שעות ארוכות עוכבו השניים בתחנת המשטרה במרחב דוד, ונחקרו בחשד להסגת גבול. בתחנה אף הוחרם נשקו האישי של מדריך הטיולים. בתחנה העניק לשניים עו"ד רחביה פילץ יעוץ משפטי. לאחר חקירתם שוחררו השניים ונשקו של המדריך הוחזר.

"אני תקווה שבתוך זמן קצר התיק ייסגר, ללא רישום פלילי ומחוסר אשמה" –  מסר עו"ד פילץ מארגון חוננו, "מדובר בעונש כבד מאוד למדריך טיולים, לשרוף כל כך הרבה שעות בתחנת המשטרה. הם עוכבו ונפתח נגדם תיק פלילי רק בגלל אובססיה של המשטרה בנושא הר הבית, שגורם לכך שאזרחים תמימים נקלעים למהומות על לא עוול בכפם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]