גלנט: "מודאג מהשתלטות בדואים על שטחים נרחבים בנגב - חובתינו לטפל בבעיה" - 0404
גלנט:

גלנט: "מודאג מהשתלטות בדואים על שטחים נרחבים בנגב – חובתינו לטפל בבעיה"

"השתלטות הבדואים על שטחים נרחבים בנגב יוצרת כאוס בדרום הארץ – אני מודאג מכך וחובתינו לטפל בבעיה" – כך אמר שר הבינוי והשיכון האלוף (מיל') יואב גלנט בסיור בנגב.

גלנט ביקר גם בחומת הביטחון סמוך לכביש 60, שהחליפה לאחרונה גדר פרוצה, דרכה נכנסו לישראל שוהים בלתי חוקיים. "מדינת ישראל צריכה להתוות את ההתיישבות בנגב מתוך נקודת מבט של מניעת השתלטות הבדואים על הנגב וחדירת פלסטינים מדרום הר חברון למרחב", אמר.

לדבריו, "צריך לייצר רצף התיישבותי ממזרח למערב, החל מערד לאורך כביש 31 ועד לכביש 40. מרחב בקעת ערד ודרום הר חברון חייב להיות בשליטה מלאה של מדינת ישראל, כדי להבטיח את ריבונותה. הבסיס לעניין הוא התיישבות. צריך לטפח את ערד, לבנות את העיר כסיף ולחבר את כרמית ומיתר לעיר עתידית נוספת. בין לבין יש את יישובי פתחת ערד. אנחנו צריכים להחזיק את המקום.

"יש במדינת ישראל מקום לכולם, כולל לבדואים. לכולם זכויות שוות, אבל חייבים גם לעמוד בחובות, ואחת מהן היא לא להשתלט על קרקעות הנגב – קרקע שנכבשה בדם חיילינו במלחמת השחרור. כעת אנחנו בכאוס מוחלט ואני מודאג מכך. חובתינו ליצור חגורה שמבודדת את דרום הר חברון מהנגב".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]