פנייה לפצ"ר לפתוח בחקירה נגד פעיל "שוברים שתיקה" שהודה שתקף ערבי - 0404
פנייה לפצ מתוך סרטון וידאו

פנייה לפצ"ר לפתוח בחקירה נגד פעיל "שוברים שתיקה" שהודה שתקף ערבי

חדשות 0404 ועו"ד אייל פלטק פנו לפרקליט הצבאי הראשי בדרישה כי יורה למצ"ח לפתוח בחקירה נגד פעיל "שוברים שתיקה" שהודה שתקף ערבי ללא סיבה.

בסרטון שרץ ברשת החברתית (הסרטון בתחתית הכתבה) מודה דין יששכרוף, המוכר כפעיל בולט ב"שוברים שתיקה", כי הכה ללא שום סיבה ערבי בעת פעילות יחידתו. בין השאר ציין יששכרוף: "ביום שישי אחד, כמו בכל ימי שישי שהיו שם של זריקות אבנים, היתה לנו הצלחה מבצעית. תפסנו זורק אבנים שלא היה ילד… לא ידעתי מה לעשות עם מישהו שמתנגד אלינו בצורה לא אלימה. המ"פ שלי קרא לי: "ששכרוף בוא תעזור לי לאזוק את הפלסטיני'. חשבתי מה לעשות… תפסתי אותו בעורף והתחלתי לתת לו ברכיות בפנים ובחזה עד שהוא היה מדמם, מול החיילים שלי ומול המפקד שלי ואז גררנו אותו משם ושמנו אותו במוצב".

תחת הכותרת "מעורבותו של הקצין דין יששכרוף באירוע אלימות", כתב עו"ד אייל פלטק לפרקליט הצבאי הראשי, סא"ל אדורם ריגלר: "בשם מרשי "חדשות 0404" אבקש להביא לידיעתך ולבקש את התערבותך באירוע החמור המתואר להלן:

הקצין דין יששכרוף אשר שירת בחטיבת הנח"ל, מעיד בסרטון כי היה מעורב והפעיל אלימות קשה כנגד אזרח ערבי וזאת ללא כל צורך או סיבה וללא כל התגרות מצד האזרח. הקצין יששכרוף מספר בקולו כי בעת שירותו בחברון, עצרו יששכרוף וחבריו הלוחמים אזרח ערבי שנחשד בהשלכת אבנים, במקום לאזוק ולעצור את אותו אזרח, בחר יששכרוף להפעיל כוח ואלימות קשה מאד כנגד האזרח עד שזה התעלף.

אין ספק כי הקצין יששכרוף כפי שהוא עצמו העיד בסרטון, פעל באירוע שלא על פי ערכי צה"ל ו"רוח צה"ל" בעת פעולה זו ואולי גם פעולות אחרות. אבקשכם להורות על פתיחת חקירת מצ"ח בעניין".

מייסד חדשות 0404, בועז גולן: "בשוברים שתיקה פוגעים בחיילי צה"ל. לעולם לא אדע האם העדויות שם נכונות או לא (ויש לי ספק רב באשר לאמינותן – כפי שטענו חיילים אחרים), אך כדאי שיבינו שם שגם אחריהם עוקבים. כל פעיל ב"שוברים שתיקה" שיעיד על עצמו כמי שביצע עבירות בזמן שירותי, נפנה לגורמים המוסמכים ונדרוש חקירה ומיצוי הדין. אני לא מגן על ערביי הרשות והם ממש לא מעניינים אותי. העם שלי מעניין אותי וחיילינו היקרים מעניינים אותי. מי שיפגע בהם, נפעל כדי לפגוע בו בדרך חוקית ופומבית. במידה והפצ"ר לא יקבל את דרישתנו, נפעל בדרכים אחרות כדי להביא את אדון יששכרוף לדין. חשוב לשים לב שיששכרוף מכפיש כאן את עצמו ולא את צה"ל. הוא זה שלטענתו פגע בערבי ללא שום סיבה. מדוע הוא לא מתלונן על עצמו במשטרה? אם הוא כזה פעיל חברתי שרוצה לשנות כאן, שייגש ויתלונן נגד עצמו. אם הוא פעל בצורה לא שפויה, זה מבהיר כי הוא הבעייתי ולא חיילינו".

עו"ד אייל פלטק: "הסתיימו הימים שבהם יש רק צד אחד – צד שפוגע בחיילי צה"ל ויוצא נקי. אנחנו נחפש אותם בכל מקום ונעשה את עבודתנו למען כלל חיילי צה"ל. מי שיפגע בהם – ימצא אותנו שם כחומת מגן, עם כל האפשרויות המשפטיות שיעמדו לרשותנו".

צפו: דין יששכרוף מודה שתקף ערבי מבלי שקיבל הוראה לעשות כן:

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]