הצבא השיוויוני של איזנקוט: צה״ל מודה - חמש לוחמות חמושות ברחו משלושה ערבים שלקחו את קסדותיהן - 0404
+
הצבא השיוויוני של איזנקוט: צה״ל מודה – חמש לוחמות חמושות ברחו משלושה ערבים שלקחו את קסדותיהן הדס פרטוש, פלאש 90

הצבא השיוויוני של איזנקוט: צה״ל מודה – חמש לוחמות חמושות ברחו משלושה ערבים שלקחו את קסדותיהן

זו התוצאה בשטח המתקבלת מההחלטה על הקמת יחידות מעורבות – כאלה שארגוני השמאל דחפו להקמתן. חמש לוחמות חמושות נמלטו משלושה ערבים שהתקרבו לכיוונן וזאת למרות שהחזיקו בידם את הנשק והיו צריכות להבריחם או לעצרן ובכל מקרה לפתוח בנוהל מעצר חשוד. כאמור, במקום זאת, חמש הלוחמות פשוט תפסו רגליים וברחו.

הכל התרחש במסגרת אימון של הגדוד המעורב ״לביאי הבקעה״, כאשר על פי גורמי הצבא, הלוחמות שסיימו מסלול, התקשו להמשיך בטענה שאינן מרגישות טוב ונשלחו להמתין בשטח אנדרטת הבקעה עד לפינויין. בשלב הזה, זיהו הלוחמות שלושה ערבים המתקרבים לאזור. הערבים לא איימו עליהן, אך הלוחמות המבוהלות, שנשאו עמן רובים, פשוט נבהלו ונמלטו מהמקום. הערבים הגיעו לשטח שבו שהו הלוחמות ולקחו מהמקום את הקסדות שהותירו הבנות. לטענת גורמי צבא, אחת מהם התעשתה בהמשך, והרימה את נשקה, דרכה אותו וצעקה אך לא מעבר לכך. הערבים כבר לא היו במקום.

מצה״ל נמסר בתגובה כי, ״בתחקיר המקרה שביצע מפקד הגדוד עלה כי לאחר שהלוחמות עצרו במהלך האימון, לא ניתן להם תדריך מלא על הנהלים במצב כזה הכוללים גם יכולת הגנה עצמית. עם זאת מצופה מלוחמים בסיום הכשרתם לנהוג בדרך מקצועית יותר. הלוחמות, מפקדת הפלוגה ומפקד המחלקה ננזפו על ידי מפקד הגדוד על תפקודם בארוע״.