ארדן על הקיצוץ הרוחבי: "13 שנה של הלנת שכר - תיקון עוול היסטורי שלא היה לו כל הצדקה" - 0404
+
ארדן על הקיצוץ הרוחבי: "13 שנה של הלנת שכר – תיקון עוול היסטורי שלא היה לו כל הצדקה" המשרד לבט"פ

ארדן על הקיצוץ הרוחבי: "13 שנה של הלנת שכר – תיקון עוול היסטורי שלא היה לו כל הצדקה"

לאחר מאבק בן 13 שנה: הממשלה תיקנה את העוול ההיסטורי ואישרה את המתווה לתשלום תוספת השכר לשוטרים ולסוהרים המשרתים ולכלל גמלאי כוחות הבטחון

השר ארדן: "מדובר בהחלטה היסטורית אשר מתקנת עוול של שנים ומכירה בזכותם של השוטרים והסוהרים לקבל את המגיע להם כמי ששומרים על בטחון אזרחי המדינה. ההחלטה גם תאפשר לגייס שוטרים וסוהרים איכותיים לארגונים והציבור יקבל שירות טוב יותר וביטחון אישי".

השר כחלון: "ההכרעה שהבאנו היום שמה סוף לגרירת הרגליים שנמשכה 13 שנים. קיבלנו החלטה הסטורית שעושה צדק עם השוטרים וגמלאי כוחות הבטחון שהקריבו במשך כל חייהם למען בטחון המדינה ושמירת החוק".

סגן שר האוצר איציק כהן, שניהל את המו"מ מטעם משרד האוצר: "ההרתמות של כלל הגורמים לבצע את התיקון לעוול שנעשה לשוטרים ולסוהרים אפשרה להעביר את ההחלטה החשובה הזו בממשלה. אני מודה לכלל השותפים להחלטה הזו שלא היתה פשוטה לאף אחד מן הצדדים".

המנגנון שסוכם:
כבר בינואר 2019 כל הגמלאים יקבלו בשכרם את תוספת השכר המלאה לשכר השוטף. תשלום חלק מהתוספת כבר בינואר 2019 לשוטרים ולסוהרים הפעילים בשתי פעימות. החל מינואר 2020 ישולם כלל התוספת לכלל הזכאים.

כמו כן, סוכם כי תשלומי הרטרו בסך של כ-7 מליארד שקלים בגין הזכאויות משנת 2006 ואילך ישולמו בפריסה ל-17 שנה (2019-2035) על מנת להקל על המשק והאוצר, כאשר תינתן עדיפות לתשלום לגמלאים בדגש על הגמלאים המבוגרים.

מדובר על תשלום שנתי של בין 650 ל 900 מליון שקלים, כששליש מתוכם חוזרים לקופת המדינה בצורה של מיסים.

השר גלעד ארדן: "אני גאה לעמוד היום, פעם נוספת, בחזית המאבק למען זכויותיהם של השוטרים, הסוהרים והגמלאים. אחרי כחודשיים של מו"מ אינטנסיבי ולאחר 13 שנה של הלנת שכר, אישרה היום הממשלה את ההחלטה הצודקת והמתחייבת להשוות את תנאיהם לתנאי משרתי הקבע.

מדובר בתיקון עוול היסטורי שלא היה לו כל הצדקה. החלטות ממשלה מאז שנות השבעים מחייבות את הצמדת שכר השוטרים והסוהרים לשכר משרתי הקבע ושלוש ערכאות שונות בבית הדין לעבודה הכירו בכך.

וויתרנו על תשלומים משמעותיים: הריבית, ההצמדה והלנת השכר על חוב של 13 שנים שלא שולם והסכמנו על פריסת החוב ל-17 שנה.

הנסיון לצייר יישום וביצוע של החלטת ממשלה ופסק דין של בית המשפט, כאילו ומדובר בשיקול פוליטי כזה או אחר, לעיתים תוך זלזול בוטה ופסול בציבור של עשרות אלפי שוטרים וגימלאים המשרתים ומגנים מזה עשרות שנים על אזרחי ישראל, הוא מכוער ולא ראוי".