חברת תעופה מאיסלנד נפגשה עם נציגי רש"ת להפעלת קו תעופה מריקיאויק לנתב''ג - 0404
חברת תעופה מאיסלנד נפגשה עם נציגי רש זוהר עזר

חברת תעופה מאיסלנד נפגשה עם נציגי רש"ת להפעלת קו תעופה מריקיאויק לנתב"ג

החברה תאפשר לנוסעים טיסות המשך לשדות התעופה בארה"ב. נציגי "איסלנאייר" נפגשו עם נציגי רשות שדות התעופה בוועידת Routes Europe בבלפסט. בעקבות הסכם התעופה שנחתם ע"י שר התחבורה והמודיעין ישראל כ"ץ בקשה החברה להיפגש עם נציגי רשות שדות התעופה הבוקר.

Routes Europe היא הוועידה המקצועית הגדולה ביותר באירופה המתמקדת בחברות תעופה ובהפעלת קווי תעופה. בוועידה משתתפות מאות שדות וחברות תעופה – סדירות ולואו-קוסט.

בהמשך להנחיית שר התחבורה ישראל כ"ץ לפיתוח קווי התעופה במסגרת הסכם "השמיים הפתוחים" נציגי רשות שדות התעופה יפגשו בבלפאסט עם למעלה מ 30 חברות ושדות תעופה. במסגרת הוועידה ישווק גם נמל התעופה החדש ע"ש אילן ואסף רמון שבתימנע לחברות התעופה וכן יפגשו נציגי רש"ת עם חברות תעופה המעוניינות בהפעלת קווי תעופה חדשים לנמל התעופה בן גוריון.

מרשות שדות התעופה נמסר כי בכוונת הנציגים להיפגש עם חברות תעופה ונציגי שדות תעופה תוך הצעת התמריצים הקיימים ביניהם הפטור מאגרות הנחיתה בעובדה ובנמל התעופה החדש "רמון" בשלוש השנים הקרובות. שר התחבורה והמודיעין ישראל כ"ץ ציין כי :"שיווק נמלי התעופה של ישראל הינו יעד אסטרטגי לאומי של המדינה. פיתוח התנועה הבינלאומית הינה יעד אסטרטגי מאחר ולתנועת המטוסים יש השפעה עצומה על הפיתוח הכלכלי ויעדי התיירות, כאשר חברות התעופה הינן מנוע צמיחה עיקרי בפיתוח יעדים תיירותיים חדשים והתפתחות תנועת הנוסעים בשדות התעופה".

שווק נמל התעופה "רמון" שלצד אילת כיעד תיירותי הינו אתגר מאחר ואילת מתמודדת עם מתחרים רבים באזורים שונים של העולם במחירי מוצר תיירותי האטרקטיביים מהמחיר לתיירים באילת. בניסיון להפוך את אילת שוב לגורם משמעותי בשווקי אירופה , יהווה נמל התעופה "רמון" הזדמנות חדשה וצעד אסטרטגי נדרש על מנת לאפשר לאילת להתחרות בשוק התיירות ולהפוך מנוע צמיחה לאזור הדרום כולו. 10% צמיחה בתנועת הנוסעים והמטוסים מייצרת 1% צמיחה בתעסוקה אזורית, ובכוחן של חברות התעופה לשנות הרבה, ולפיכך, כיום נעשה מאמץ במטרה להגדלת נפח המטוסים והנוסעים וכמות היעדים בטיסות אליהן ומהן ניתן לטוס מאילת.

במהלך עבודת הכנה שבוצעה ברשות שדות התעופה בוצעה סקירת שווקים מרכזיים באירופה ובמזרח הרחוק הערכת שווקים מתחרים . כמו כן מבוצעות פגישות עם חברות התעופה לפיתוח נתיבי טיסה לפיתוח נמל התעופה רמון שבאילת.צוות השיווק של רשות שדות התעופה העוסק בפיתוח קווי התעופה לתימנע ואשר החל עבודתו לפני כשנה וחצי , ניהל עד כה מגעים עם חברות התעופה בעלות פוטנציאל לתפעול קווים.

שר התחבורה כ"ץ: "אנחנו ממשיכים לפתוח את שדות התעופה בישראל ומנחיתים את המחירים כדי שהמהפכה הצרכנית תגיע לכל בית והציבור הישראלי יהיה המרוויח העיקרי. התחרות של חברות התעופה על הצרכן הישראלי מורידה את מחירי הטיסות בעשרות אחוזים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]