עלייה משמעותית בתנועת הנוסעים בנתב''ג - 0404
עלייה משמעותית בתנועת הנוסעים בנתב 0404

עלייה משמעותית בתנועת הנוסעים בנתב"ג

חודש אפריל יסתיים עם עלייה חדה של 25% בתנועת הנוסעים בנתב"ג ומכה את כל התחזיות. בכך מסתכם חודש אפריל עם העלייה החדה ביותר בתנועת הנוסעים בנתב"ג בחודש אחד עם מעל 1720 נוסעים.

היעדים המובילים את הגידול הדרמטי בתנועת הנוסעים: טורקיה, קפריסין ,צרפת ,יוון וגרמניה. קפריסין שהובילה את הגידול במקום השני אחרי טורקייה (שהינה יעד קונקשן), הינה נתון המעיד כי קפריסין הפכה יעד נופש אטרקטיבי לנוסעים.

היעדים המובילים את טבלת הנוסעים הינם: טורקיה ארה"ב וגרמניה. החברה המובילה את תנועת הנוסעים באפריל בנתב"ג הינה: אל על, אחריה טורקיש אייר, ולאחריהן חברת ה"לואוקוסט" איזי ג'ט, ישראייר, וחברת אירופלוט שהפכה את מוסקווה ליעד קונקשיין אטרקטיבי.

החברות שהביאו את הגידול בתנועת הנוסעים בנתב"ג הן: ישראייר, אל על, וויז אייר וטורקיש.

שר התחבורה והמודיעין ישראל כ"ץ ציין כי: "הוזלת מחירי הטיסות לצרכן ומהפכת השמיים הפתוחים גורמים לגידול דרמטי בתנועת הנוסעים בנתב"ג. הסכם השמיים הפתוחים הינו המהפכה הצרכנית הגדולה בישראל בחמש שנים האחרונות. אני נחוש להמשיך ולחתום על הסכמים ולהביא לישראל חברות תעופה נוספות אשר יוזילו את מחירי הטיסות לצרכנים המקומיים ולתיירים".

בנמל התעופה בן גוריון פועלות כיום מעל 139 חברות תעופה ליעדים בינלאומיים תמונת מצב ייחודית לשדות בסדר גודל שכזה. עשר חברות תעופה חדשות תתווספנה השנה לפעילות בנתב"ג, החברות, צפויות להרחיב את התחרות על קווי התעופה.

החל מהשבוע תחל לפעול בישראל חברת התעופה אוראל איירליינס אשר תפעיל ארבע טיסות שבועיות בין זוקובסקי שליד מוסקבה (40 ק"מ) לנמל התעופה בן גוריון. צי החברה מונה 34 מטוסים ובהם מחלקת עסקים ובעיקר מחלקת תיירים, אם כי חלק מהמטוסים משמשים לטיסות צ'רטר, ובהם יש תא מחלקת תיירים יחיד. לישראל תטוס החברה עם שני סוגי מטוסים מטוס אירבוס 320 עם 160 מושבים ועם מטוס איירבוס 321 עם 220 מושבים.

ובמסגרת שיפור השירות, אוטובוסים חדשים יכנסו לשירות הנוסעים בנתב"ג. אוטובוסים ארוכי מפרקיים, ראשונים מסוגם בארץ המסוגלים להסיע למעלה מ-100 נוסעים בו זמנית ברמת שירות ובטיחות גבוהה. האוטובוסים מותאמים לנוסעים נעזרים נמוכי רצפה בעלי 3 פתחים לעליה וירידה מהירה מהאוטובוס, מקומות ייעודיים לכיסאות גלגלים, מקומות ישיבה ייעודיים לקשי ראייה ולחצנים חיצוניים לקריאה לעזרה הצמודים לפתחים האחוריים. בכל האוטובוסים מערכות בטיחות מתקדמות ומערכות טכנולוגיות לצפייה והקלטת הנעשה בפנים האוטובוס בכל רגע נתון, מערכת כריזה ומסכים המעדכנים בזמן אמת את הנוסעים במיקומם, בתחנה הצפויה וכו. מערכת ג'י פי אס בכלל האוטובוסים תאפשר בקרה על זמני השירות.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]