ניצולי שואה ונציגי הנוער הדליקו משואות בטקס יום הזיכרון - 0404
+
ניצולי שואה ונציגי הנוער הדליקו משואות בטקס יום הזיכרון קריית אתא

ניצולי שואה ונציגי הנוער הדליקו משואות בטקס יום הזיכרון

מאות תושבים הגיעו לאודיטוריום העירוני להשתתף בטקס יום הזיכרון לשואה ולגבורה אשר נערך במעמד ראש העיר, יעקב פרץ, חברי מועצת העיר, רבני העיר ומכובדים נוספים, אשר הגיעו להרכין ראש ולהתייחד עם זכרם של הנספים.

בטקס, שכלל שירים וסיפורים מרגשים בנושא השואה, הודלקו נרות זיכרון ע"י ניצולי שואה, תושבי קרית אתא, אשר עלו לבמה בליווי בני נוער מתנועות הנוער ומפל"א במטרה להנציח את זיכרון השואה לדורות הבאים. פעילי תנועות הנוער ומועצת תלמידים הדליקו אף הם נר זיכרון אשר סימל את דור העתיד של זיכרון השואה.

בנאומו ציין ראש העיר כי: "במחקר אשר פורסם לפני כשבועיים על בסיס מסמכים שנמצאו בארכיון האו"ם עולה כי ארה"ב, ברית המועצות ובריטניה היו מודעים לרצח המוני של יהודים כבר בדצמבר 1942 אך לא נעשה דבר אלא רק מאוחר יותר כאשר כוחות כבשו את האזורים בהם פעלו מחנות ההשמדה. כפועל יוצא מכך, עלינו לקבע בבסיס הכרתנו כי מדינת ישראל הינה מעוז מבטחם של היהודים וכי צבא ההגנה לישראל הוא הגורם היחיד עליו נוכל לסמוך  כי יגן על אזרחי המדינה".

עוד אמר פרץ כי, "לעולם לא נהיה עוד סמוכים על שולחנם של אחרים, נתונים לחסדיהם של אומות העולם. לקח זה נצרב בבשרנו וייצרב לעד בבשרו של כל יהודי במהלך כל הדורות לעתיד במחיר חייהם של ששת המיליונים שנספו."