רשמית: ספאחיה פוטר ממכבי ת"א. ספאירופולוס חתם בקבוצה לעונה וחצי - 0404
+
רשמית: ספאחיה פוטר ממכבי ת"א. ספאירופולוס חתם בקבוצה לעונה וחצי מנהלת הליגה בכדורסל

רשמית: ספאחיה פוטר ממכבי ת"א. ספאירופולוס חתם בקבוצה לעונה וחצי

כפי שפורסם בחדשות 0404, המאמן נבן ספאחיה, פוטר הבוקר (ראשון) רשמית ממכבי ת"א יחד עם עוזרו, גיא גודס.

ממכבי ת״א נמסר: ״לצערנו, הנסיבות בתקופה הנוכחית הביאו לכך שבשלב זה הקבוצה לא עומדת בציפיות ולפיכך החליטה הנהלת המועדון לשחרר את המאמן ברוח טובה ובהבנה בין הצדדים.

ההנהלה מבקשת להודות לנבן על מאמציו, מאחלת לו הצלחה בהמשך ומשוכנעת כי מערכת היחסים הקרובה והחברות בין כולם תימשך״.

המאמן היווני יאניס ספאירופולוס יאמן את הקבוצה, לאחר שחתם במועדון על חוזה עד תום העונה הבאה. המאמן החדש ביקש להגיע עם עוזר מטעמו ויעמוד על הקווים כבר במשחק הקרוב מול אנאדולו אפס.

המאמן היווני בן ה-51 אימן לאחרונה במשך ארבע שנים ברציפות את אולימפיאקוס. הוא אימן בפיראוס בעונת 2014/15 ולאחריה חתם על חוזה לשלוש שנים אותו השלים. בסך הכל כיהן בתפקידו הקודם עד לסיום העונה החולפת.

ספאירופולוס הוביל את אולימפיאקוס פעמיים לגמר היורוליג. בעונת 2014/15 העפיל לפיינל פור לאחר ניצחון בסדרת ההצלבה על ברצלונה ובחצי הגמר ניצחו היוונים את צסק"א מוסקבה, לפני שהפסידו בגמר לריאל מדריד.

שנתיים לאחר מכן, בעונת 2016/17, הגיע שוב ספאירופולוס לפיינל פור אחרי שעבר בסדרת רבע הגמר את אנאדולו אפס. הוא שוב ניצח בחצי הגמר את צסק"א מוסקבה, אך הפעם קבוצתו הפסידה בגמר לפנרבחצ'ה של ז'ליקו אוברדוביץ'.

ב-2015 וב-2016 זכה יאניס ספאירופולוס באליפות יוון אחרי שגבר עם אולימפיאקוס על היריבה הגדולה פנאתינייקוס בסדרת הגמר. קבוצתו סיימה במקום הראשון בליגה היוונית ב-2015, 2016 ו-2017. המאמן עבד גם בפאוק סלוניקי ופאניוניוס ושימש כעוזר מאמן ביוסטון רוקטס ב-2012.

לספאירופולוס יש גם קשר ישראלי. הוא שימש כעוזרו של צביקה שרף בעונת 1998/9 בפאוק סלוניקי וכעוזרו של פיני גרשון לפני כעשור באולימפיאקוס. הוא שימש כעוזר מאמן צסק"א מוסקבה (2011/12) וכעוזר מאמן נבחרת יוון (2009/10).