דני דיין הרצה מול סטודנטים פרו-ישראלים לצד הפגנות שמאל: "תהיו גאים שאתם נלחמים למען ישראל" - 0404
+
דני דיין הרצה מול סטודנטים פרו-ישראלים לצד הפגנות שמאל: "תהיו גאים שאתם נלחמים למען ישראל" הקונסוליה הכללית בניו יורק

דני דיין הרצה מול סטודנטים פרו-ישראלים לצד הפגנות שמאל: "תהיו גאים שאתם נלחמים למען ישראל"

דני דיין, הקונסול הכללי בניו יורק, הרצה היום (חמישי) במכללת סיטי קולג', המוסד הוותיק ברשת אוניברסיטת ניו יורק, רשת האוניברסיטאות הציבורית הגדולה ביותר בארה"ב. מחוץ לאולם ההרצאה ובתוכו התקיימו הפגנות בהשתתפות עשרות שקראו קריאות והניפו דגלי אש"ף. 

ההפגנות התקיימו ביוזמת קבוצת הסטודנטים "students for justice in Palestine" בשיתוף קבוצת הסטודנטים במכללה "The City College Young Democratic Socialists‎‏" שקראו בין היתר: "לשחרר את פלסטין", "מזמינים פושע מלחמה לקמפוס שלנו", "דני דיין רוצה למחוק את פלסטין מהמפה".

הקונסוליה הכללית בניו יורק

הרצאתו של דני דיין נמשכה כשעה וחצי ועסקה בנושאים מגוונים: "אסור להשלים עם אף סוג של אנטישמיות. אבל הניאו-נאצית היא הקטלנית ביותר – בין הטבח בפיטסבורג לאירועי שרלוטסוויל, העובדה שהנפת דגל נאצי ברחבי ארה"ב חוקית מעוררת דאגה. מאידך, רק בשבוע שעבר נבחרה חברת קונגרס שטענה שישראל מהפנטת את העולם, דרך אלגנטית לעורר אנטישמיות.

אם אמרתי שהגזענות הניאו-נאצית היא הקטלנית ביותר, אנטישמיות המתחזה לאנטי ציונות של השמאל הקיצוני היא הצבועה ביותר – אין תנועה פרוגרסיבית יותר מהציונות שלקחה אנשים שסבלו מדיכוי והחרמה, ליכדה אותם והביאה אותם למולדתם. העובדה שדווקא התנועות הפרוגרסיביות מתנגדות לה היא ללא ספק בעלת מרכיבים אנטישמיים".

הקונסול סיים באמירה לסטודנטים הפרו-ישראלים שישבו באולם: "תרימו את הראש, תהיו גאים שאתם נלחמים למען ישראל, תהיו גאים שאתם ציונים. אתם בצד הנכון של הצדק, בצד הנכון של ההיסטוריה".

הקונסוליה הכללית בניו יורק

לאחר ההרצאה, התעקש דיין להישאר על הבמה ולהשיב לקריאות הסטודנטים ולשאלותיהם.

דיין סיכם את האירוע: "המחאה שראינו היום היא תוצאה של קמפיין אגרסיבי נגד ישראל, שנעשה בתוך האוניברסיטאות ומציג מידע שיש בו הרבה אנטישמיות ומעט עובדות – התופעה הזו מביאה לפחד ממשי בקרב סטודנטים שמנסים להסתיר את יהדותם ואת פעילותם הפרו – ישראלית.

אם אמרתי שהגזענות הניאו-נאצית היא הקטלנית ביותר, אנטישמיות ואנטי ציונות של השמאל הציוני היא הצבועה ביותר – אין תנועה פרוגרסיבית יותר מהציונות שלקחה אנשים שסבלו מדיכוי והחרמה, ליכדה אותם והביאה אותם למולדתם".